Zasady obowiązujące w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 14 w Jaworznie w czasie trwania epidemii Covid-19.

01.2021

Zasady obowiązujące w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 14 w Jaworznie w czasie trwania epidemii Covid-19.

1. Każda osoba przebywająca na terenie biblioteki ma obowiązek zakrywania nosa i ust poprzez użycie maseczek, przyłbic, ewentualnie przy pomocy odzieży lub jej części oraz dezynfekowania rąk przed wejściem do pomieszczenia bibliotecznego.

2. Na terenie biblioteki poza bibliotekarzem może znajdować się jedna osoba wypożyczająca książki oraz maksymalnie trzy osoby korzystające z czytelni, dla których przygotowane są wydzielone stanowiska.

3. Osoby oczekujące na skorzystanie z biblioteki stoją przed wejściem w odległościach wyznaczonych naklejonymi na podłodze taśmami.

4. Obowiązkowe jest zachowanie dystansu co najmniej 1,5 m między osobami przebywającymi w bibliotece.

5. Książki można rezerwować przez biblioteczny katalog elektroniczny online, co pozwoli na skrócenie czasu obsługi. Kiedy książka będzie gotowa do odbioru bibliotekarz poinformuje o tym czytelnika przez dziennik elektroniczny.

6. Pomieszczenia biblioteczne są wietrzone o każdej pełnej godzinie.

7. Powierzchnie, z którymi kontakt miał użytkownik oraz zwracane książki, są każdorazowo dezynfekowane.

8. Książki zwrócone przez czytelników przechodzą dwudniową kwarantannę.