Walentynkowe czytanie w przedszkolu

02.2021

Dzisiaj oddział przedszkolny odwiedzili bibliotekarze, aby poczytać dzieciom. Tym razem była to książka „Przepis na miłość” autorstwa Kathariny Grossmann Hensel. Do współpracy została zaproszona pani Lucyna Dolega – nauczyciel wychowania przedszkolnego, gdyż tekst był czytany z podziałem na role.
Główni bohaterowie opowiadania to mama i tata, którzy są przeciwieństwami. Spotykają się przypadkowo, kiedy zderzają się ze sobą głowami na ulicy. Za radą lekarza, który dostrzega, że zaatakował ich miłosny wirus, zaczynają ze sobą współpracować. To przynosi obojgu same korzyści i powoduje rozkwit ich miłości. Historię swoich rodziców opowiada ich synek, który również marzy o wielkiej miłości, kiedy dorośnie.
Po wysłuchaniu opowieści dzieci przystąpiły do tworzenia wspaniałych walentynkowych laurek, obfitujących oczywiście w serca. Zabawa była świetna, czego efekty zobaczyć można w galerii.
Serdecznie dziękujemy za to miłe spotkanie i życzymy naszym milusińskim dużo miłości każdego dnia!

Elżbieta Homlak