Grupa przedszkolna B świętuje Dzień Kota!

02.2021

Dzieciaki ze starszej grupy przedszkolnej ponownie odwiedził szkolny bibliotekarz. Głównym tematem dzisiejszego spotkania były kotki, kocury i kociska, gdyż jutro to właśnie one będą miały swoje święto. Przedszkolaki świetnie rozwiązały zagadki, wykazały się świetną znajomością kocich cech i zachowań, zajmowały się kocią matematyką oraz zapoznały się z kilkoma popularnymi wierszykami o kotach. Podczas przerwy poobiedniej dzieci wysłuchały kilku piosenek, fragmentu książki „Cztery łapy i ogon czyli opowiadania o zwierzętach” Agnieszki Frączek oraz wykonały śliczne prace plastyczne – a to wszystko również z kotkami w roli głównej.
Z obserwacji wynika, że przedszkolakom ten temat bardzo przypadł do gustu. Podczas słuchania utworów muzycznych udawały nawet te wdzięczne stworzonka. Miejmy nadzieję, że spotkanie im się podobało i pozostawiło miłe wspomnienia.