Patriotycznie - spotkanie czytelnicze z przedszkolakami

04.2021

W związku ze zbliżającymi się świętami majowymi zorganizowane zostały zajęcia czytelnicze, podczas których przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z "Legendą o Lechu, Czechu i Rusie". Do współpracy oprócz bibliotekarzy szkolnych zostały zaproszone panie Marzena Karwat i Lucyna Dolega oraz uczennica klasy 2b - Zuzanna Jóźwik.
Dzieci wsłuchując się w treść legendy mogły dowiedzieć się, jak wyglądały początki państwa polskiego oraz skąd wziął się jeden z symboli Polski - biały orzeł na czerwonym tle. Po wysłuchaniu utworu dzieciakom zostały zadane pytania sprawdzające ich uważność, zaś podczas dyskusji mogły się one wykazać wiedzą o naszym kraju. Następnie przedszkolakom zaproponowano pracę plastyczną - miały pokolorować Godło Polski. Starszaki miały nieco trudniejsze zadanie, gdyż poszczególne elementy godła składały się z kółeczek, kolorowanie których wymagało od nich sporej precyzji. W trakcie tego zadania dzieci wysłuchały również Mazurka Dąbrowskiego i niektóre z nich włączyły się nawet do śpiewania.

Było nam niezmiernie miło ponownie gościć w oddziałach przedszkolnych. Wszystkim osobom zaangażowanym we wspólne czytanie dziękujemy za pomoc i życzliwość. Do następnego razu!