Powrót uczniów do szkoły

05.2021

Drodzy Uczniowie. Szanowni Rodzice.

Wkrótce oczekiwany przez większość uczniów, rodziców i nauczycieli powrót do nauki stacjonarnej. U jednych budzi to entuzjazm i od dawna wyczekiwany moment, a u innych rodzi zaniepokojenie.

Uczniowie obawiają się spotkania w grupie rówieśniczej/klasie z osobami, których niejednokrotnie nie widzieli osobiście od kilku miesięcy. Pojawia się lęk, że gdy tylko wrócą do szkoły, będą zmuszeni nadrabiać zaległości, a nauczyciele będą ich odpytywać, sprawdzać czego nauczyli się podczas nauki zdalnej.

Pragniemy zaręczyć,  iż najważniejsze dla nas w tym momencie jest odbudowanie właściwych relacji, wzajemne zrozumienie, wspieranie się oraz odnalezienie radości i zadowolenia uczniów z powrotu do szkoły.

Zapewniamy, iż w pierwszym tygodniu nie odbędą się kartkówki, sprawdziany czy też odpytywanie uczniów. Zależy nam przede wszystkim na wzajemnych relacjach, byciu razem i zintegrowaniu na nowo zespołów klasowych.

Pedagog szkolny - Marzena Karwat