LIST DO PIERWSZOKLASISTÓW

07.2021

LIST DO PIERWSZOKLASISTÓW

Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci !

Jeszcze wakacje trwają w pełni, ale rzeczywistość szkolna zobowiązuje, aby zaplanować pracę, która czeka nas od września.

Miło będzie powitać w nowym roku szkolnym Was Drodzy Pierwszoklasiści oraz Państwa Szanowni Rodzice. Mamy nadzieję, że nasze pierwsze spotkanie (01.09.2021 r.) będzie niezapomnianym wydarzeniem dla nas wszystkich.

Pozostało jeszcze kilka tygodni na przygotowanie się do wspólnego wędrowania po szlakach edukacyjnych, ale już teraz pragniemy przekazać kilka ważnych informacji.

W pierwszych dniach nauki uczniowie klasy I otrzymają podręczniki oraz ćwiczenia, finansowane przez Ministerstwo Edukacji  i Nauki.

Natomiast poniżej przedstawiamy listę pozostałych przyborów potrzebnych uczniom klasy pierwszej. Bardzo prosimy o ich skompletowanie,

podpisanie i przyniesienie do szkoły w pierwszym tygodniu września.

Wyposażenie piórnika:

• 2 ołówki,
  • gumka do mazania,
  • kredki ołówkowe,
  • temperówka zamykana,
  • nożyczki z zaokrąglonymi czubkami,
  • klej w sztyfcie,
  • linijka,
  • pióro.

Przybory i rzeczy, które dzieci przynoszą do klasy i zostawią

w szafkach:

• ryza papieru ksero,
  • blok A4 z kolorowymi miękkimi kartkami,
  • blok A4 techniczny z białymi kartkami,
  • blok A4 techniczny z kolorowym kartkami,
  • plastelina,
  • kredki świecowe (najlepiej Bambino),
  • papier kolorowy zwykły ( nie samoprzylepny ),
  • farby plakatowe,
  • przynajmniej 2 pędzle, w tym jeden gruby,
  • 3 teczki z gumką (w tym jedna teczka będzie przeznaczona doj.angielskiego),
  • zapasowy klej w sztyfcie,
  • zeszyty 16- kartkowe: dwa w cienkie, kolorowe linie i dwa w kratkę do matematyki oraz 32 - kartkowy w kratkę do korespondencji z rodzicami.

Ponadto na zajęcia wychowania fizycznego:

strój gimnastyczny: biała koszulka, czarne lub granatowe spodenki, obuwie sportowe (na gumowej, białej podeszwie),

Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny przyniesie wszystkim wiele radości i satysfakcji ze wspólnej pracy.

Do zobaczenia.

Wychowawczynie klas pierwszych: