10.2021

Dumą swojej szkoły być,
Ze wszystkimi pierwszakami
Ślubujemy dziś….”

14  października to Święto  Komisji Edukacji Narodowej, a w naszej szkole tradycyjnie jest to  szczególny dzień dla pierwszoklasistów. Jak w każdym roku tak i w obecnym, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyście, a nawet śpiewająco ślubowanie. Cała uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze. Uczniowie zaprezentowali wiersze, piosenki oraz  inscenizacje, podczas których zaprezentowali swoje umiejętności. Pierwszoklasistów wysoko oceniła w swoim krótkim wystąpieniu pani Dyrektor Anna Szymanek, a następnie dokonała pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 w Jaworznie. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczyła pani wicedyrektor Bożena Galon. Natomiast rodzice dodatkowo osłodzili i uatrakcyjnili ten dzień  swoim pociechom przygotowując niespodziankę w postaci rogów obfitości i Teczki Artysty.

Na zakończenie  odbyła się sesja zdjęciowa klasy I „a” i I „b”, podczas której wykonano  pamiątkowe indywidualne i grupowe zdjęcia.

Wychowawczynie klas pierwszych
Joanna Górecka