10.2018

1 października 2018 Szkoła Podstawowa nr 14 czynnie włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Podczas spotkania uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich mogli się wsłuchać w opowieści o wspaniałych przygodach „Gangu Słodziaków”. Książka ta została napisana przez Renatę Piątkowską, zaś autorem ilustracji jest Wojciech Stachyra.

Uroczystość była podzielona na trzy tury i odbyła się na świetlicy szkolnej, jak również w poszczególnych klasach lekcyjnych. Dzieci z zainteresowaniem słuchały historii, odpowiadały na pytania dotyczące treści, jak również chwaliły się swoimi pluszakami.

Jest nam bardzo miło, że mogliśmy wziąć udział w promowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów. Mamy nadzieję, że zachęci to dzieci do zapoznania się ze wszystkimi przygodami gangu słodziaków, a także poszerzania horyzontów czytelniczych w przyszłości.