Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

10.2018

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

– Konkurs dla młodych poetów

Czy wiecie, że październik jest miesiącem, w którym Biblioteka Szkolna obchodzi swoje święto? W 1999 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego zapoczątkowało tę uroczystość. Na początku ograniczała się ona tylko do jednego dnia, ale już od 2008 roku trwa przez cały miesiąc.

Z tej okazji zachęcamy do odwiedzania naszej „solenizantki” - biblioteki i wypożyczania interesujących Was książek.

Serdecznie zapraszamy też do wspólnej zabawy: stwórzcie wiersz, poemat, rymowankę, fraszkę, odę... - utwór poetycki wykorzystany przez Was może być dowolny. Czego ma dotyczyć dzieło literackie przez Was stworzone?... właśnie biblioteki! Zwycięska praca zostanie nagrodzona, zaś utwór umieszczony na schodach głównych i na stronie szkoły w zakładce - Biblioteka.

Życzymy ciekawych pomysłów i z niecierpliwością czekamy na Wasze propozycje :-)

Poniżej prezentujemy regulamin konkursu:

Regulamin konkursu „Wiersz dla Biblioteki”

1. Celem konkursu jest:
    - aktywizacja uczniów

- rozbudzenie ich wrażliwości na słowo pisane, piękno poezji

- dostrzeżenie uczniów zdolnych, mających talent w tej dziedzinie

- docenienie chęci i starań uczniów na forum szkoły.

2. Adresatem konkursu są wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 w Jaworznie.

3. Termin trwania konkursu mija 25 października. Prosimy o składanie prac w bibliotece szkolnej.

4. Prace powinny być przygotowane przez uczniów indywidualne, każdą z nich należy podpisać imieniem, nazwiskiem i podać numer klasy. Przyjmowane są tylko prace autorskie.

5. Praca może mieć formę jakiegokolwiek dzieła poetyckiego: wiersza, fraszki, poematu, itp.

6. Przewidziano nagrody książkowe i dyplomy dla zwycięskich uczestników. Dodatkowo nagrodzone wiersze zostaną wyeksponowane na tablicy ogłoszeń, na stronie szkoły w zakładce - biblioteka, jak również ozdobią główne schody szkolne, gdzie wszyscy uczniowie będą mogli je przeczytać.

7. Udział w konkursie wiąże się z jednoznacznym udzieleniem przez autorów prawa do nieodpłatnego wykorzystania ich prac w celu publikacji na stronie internetowej i na terenie szkoły.