Podsumowanie Code Week 2018

11.2018

Podsumowanie Code Week 2018

W miesiącu październiku klasa 1b, jak już o tym wspominaliśmy, brała aktywny udział w Eu Code Week z programem Uczymy Dzieci Programować. Grupa zgłosiła i wykonała 5 obowiązkowych zadań zasugerowanych przez organizatorów konkursu w Polsce Edu Sense. Uczestnicy codziennie zamieszczali relacje w sieci. Na zakończenie zmagań konkursowych zostało wysłane sprawozdanie z całego przebiegu akcji w naszej szkole.

W roku 2018 w tym przedsięwzięciu (wg przeprowadzonej ankiety Edu Sense) udział wzięło 299 nauczycieli z Polski, 8331 uczniów, zgłoszono 1495 wydarzeń.

Co prawda nie udało nam się zdobyć nagród, ale to co jest równie ważne – doświadczenie, wiedzę i umiejętności. W bieżącym roku szkolnym realizujemy Ogólnopolski program „Uczymy Dzieci Programować” i dzięki Edu Sense programujemy już na wirtualnych matach do kodowania.

Nasz dorobek Code Week to 5 certyfikatów European Commission oraz certyfikat Edu Sense i dyplom Edu Sense dla każdego uczestnika. To i tak sporo jak na „świeżo upieczonych uczniów”, bo międzyczasie też złożyliśmy uroczyście ślubowanie i zostaliśmy pasowani na uczniów SP 14.

Ufamy, że wszystko jeszcze przed nami.