Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

12.2018

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIATU

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza nasza szkoła gościła w dniu 5 grudnia br. panią A. Grelowską – prezes Oddziału Rejonowego Czerwonego Krzyża w Jaworznie i panią M. Stróżniak - koordynatorkę wolontariatu z Domu Opieki Społecznej w Jaworznie.

Spotkanie było zorganizowane dla uczniów z klas IV – VIII. Uczniom została przybliżona działalność Polskiego Czerwonego Krzyża i pomoc osobom przebywającym w Domu Opieki Społecznej w naszym mieście. Prowadzące spotkanie omówiły formy pomocy osobom potrzebującym, samotnym, bezdomnym, osobom, będącym pod opieką PCK. Zachęciły uczniów do bezinteresownej pomocy ludziom potrzebującym i samotnym. Pani Grelowska podziękowała naszej szkole za zorganizowanie zbiórki środków czystości dla osób bezdomnych i rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

Szkolny Klub Wolontariatu dziękuje uczniom, którzy włączyli się w zbiórkę środków czystości dla PCK.