Jaworek 2019

05.2019

Finalistki VIII Miejskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej „Jaworek 2019”
Zespół wokalny „Biało - czerwone nutki”

Zespół wokalny „Biało - czerwone nutki” – to 5 dziewczynek z klasy 1b, Szkoły Podstawowej nr 14 prowadzonych przez panią Małgorzatę Kozioł.
W dniu 3 kwietnia 2019 r. dziewczynki wzięły udział w VIII Miejskim Konkursie Piosenki Dziecięcej „Jaworek 2019”. Tematem przewodnim konkursu było hasło: „Piękna nasza Polska cała”. Konkurs zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 5, a odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury na Osiedlu Stałym. „Biało-czerwone nutki” zaprezentowały piosenkę „Co to jest Niepodległość” – słowa: Ł. Tartas, muzyka: W. Korthals. Wspaniały występ zagwarantował naszemu zespołowi zdobycie III – go miejsca.
Dnia 9 maja 2019 r. odbyła się Gala Finałowa VIII Miejskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej „Jaworek 2019”, w czasie której Pani Maria Materla, Radna Sejmiku Województwa Śląskiego, w imieniu Prezydenta Miasta Jaworzna Pana Pawła Silberta wręczyła dyplomy, puchary i nagrody Laureatom konkursu. Następnie wybrane zespoły zaprezentowały ponownie swoje artystyczne umiejętności.
Gratulacje!

Tak "Biało - czerwone nutki" - laureatki III miejsca, zaprezentowały się podczas Gali Finałowej VIII Miejskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej "Jaworek 2019".