Mikołajki w bibliotece - relacja

12.2019

Mikołajki to jedno z najbardziej ukochanych i wyczekiwanych przez wszystkie dzieci Świąt. Biblioteka szkolna również włączyła się w te radosne obchody - na osoby wypożyczające w tym dniu książkę czekały miłe upominki, które uczniowie losowali z worka Świętego Mikołaja. Bibliotekarze, jak na tę okoliczność przystało, mieli na głowach mikołajkowe czapki, zaś do pomocy przybyli przebrani za reniferki pierwszoklasiści. Dzięki plakatom rozwieszonym na terenie szkoły wszyscy zainteresowani mogli się dowiedzieć o naszych planach i licznie pojawić się tego dnia w bibliotece. W efekcie odwiedziło nas 119 uczniów i wypożyczone przez nich zostały aż 123 książki   - trzeba przyznać, że frekwencja jest nadzwyczaj zadowalająca.
Na początku grudnia zostały przygotowane wystawki, z których możecie dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat Świętego Mikołaja.
Na szczególną uwagę zasługuje świąteczna aranżacja wnętrza biblioteki, wykonana przez panią Anetę Bergieł - polonistę i bibliotekarza w jednym. Ta pracochłonna oprawa nie uszła uwagi naszym czytelnikom, którzy od razu ją zauważyli i nie szczędzili słów uznania.

Mamy nadzieję, że miło spędziliście z nami ten mikołajkowy czas. Oby Święty Mikołaj odwiedził nas również w przyszłym roku!