Szkoła Podstawowa nr 14 im. Majora Henryka Sucharskiego w Jaworznie

Pedagog szkolny

 

 

 

Pedagog szkolny  - mgr  Marzena Karwat

 

tel. (32) 7629329

 

GODZINY PRACY :

PONIEDZIAŁEK    8:00 - 12:00

WTOREK    12:00 - 16:00

 ŚRODA    -----------------

CZWARTEK    8:00 - 13:00

PIĄTEK    9:00 - 14:00

 

Artykuły

XIX Konkurs Wiedzy o AIDS

1 grudnia – w Światowy Dzień Aids - odbył się XIX Konkurs Wiedzy o AIDS, który zorganizowany został przez I Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie dla uczniów szkół podstawowych. Tegoroczny test przebiegał pod hasłem „Żyj zdrowo i bezpiecznie”. Uczniowie z klasy 8b – Amelia Mikos i Emil Żoczek godnie reprezentowali Szkołę Podstawową nr 14. W harmonogramie wizyty w liceum ujęto krótką prezentację nt. najważniejszych informacji związanych z HIV/AIDS, test wiedzy, zwiedzanie szkoły przez uczniów oraz wystąpienie edukatora, który zaprezentował obecną sytuację epidemiologiczą HIV/AIDS w Polsce i na świecie.

W XIX Konkursie Wiedzy o AIDS Amelia Mikos zdobyła III miejsce. Gratulacje!!!

 

Marzena Karwat – pedagog szkolny

Katarzyna Czerkawska – pedagog specjalny

02
12.2022

BEZPIECZNE WAKACJE!!!

20
06.2022

XI Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

LINK:https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

 

01
06.2022

UWAGA NA GROŹNE DOPALACZE!

23
05.2022

Przejdź do - Wirusoochrona

Wirusoochrona

 

Akcja informacyjno - edukacyjna dla dzieci

 

Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zajęciach poświęconych profilaktyce chorób wirusowych. Podczas realizacji akcji Wirusoochrona dzieci wypowiadały się na temat: Co wiedzą o wirusach, jak się one przenoszą, gdzie najczęściej możemy je spotkać? Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat jak walczyć w wirusami. Wymieniali sytuacje kiedy najczęściej należy myć ręce. Przypomnieli sobie zasady, o których należy pamiętać, by jak najlepiej chronić się przed groźnymi zarazkami. Każde dziecko chętnie podzieliło się z innymi swoją ulubioną aktywnością fizyczną. Na zakończenie zajęć dzieci kolorowały obrazki lub rozwiązywały krzyżówkę.

Wykorzystano Broszurę dla dzieci, kolorowankę, krzyżówkę i piosenkę.

#lekcjaHigieny #Wirusoochrona

 

Marzena Karwat

07
04.2022