Szkoła Podstawowa nr 14 im. Majora Henryka Sucharskiego w Jaworznie

Biblioteka Szkolna

GODZINY PRACY

PONIEDZIAŁEK

8:30 – 15:00

WTOREK

7:30 – 13:30

ŚRODA

8:30 – 14:00

CZWARTEK

9:00 – 13:30

PIĄTEK

8:00 – 13:30

Nauczyciele bibliotekarze:

mgr Bożena Galon
mgr Elżbieta Homlak
tel. 32 762 93 31 

LOGO BIBLIOTEKI

 

Artykuły

"Przerwa na czytanie" w naszej szkole! - zapraszamy do udziału w akcji

Nasza szkoła zgłosiła swój udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie". Dlatego zapraszamy wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły do wspólnego czytania, które odbędzie się na sali gimnastycznej w środę 27 października o 12.25 podczas długiej przerwy lekcyjnej. Wystarczy zabrać ze sobą coś fajnego do poczytania i przybyć. Dla osób niedysponujących własną książką zostaną przygotowane również ciekawe propozycje ze szkolnej biblioteki.
Serdecznie zachęcamy do udziału i liczymy na spory odzew! Uśmiech

Nauczyciele-bibliotekarze


20
10.2021

Gra mobilna "Kapliczki Jaworzna – spacer z Czesławem Kempińskim"

Zapraszamy do udziału w rodzinnej, mobilnej grze miejskiej, która została przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaworznie z okazji 120. rocznicy nadania praw miejskich naszej małej ojczyźnie. Gra jest dostępna od 23 września do 26 listopada 2021 r. Można wybrać się z rodzinką na jesienną przechadzkę szlakiem lokalnych obiektów sakralnych i pięknych akwareli autorstwa Czesława Kempińskiego.
Cała gra (wraz z rozwiązywaniem zagadek) przewidziana jest na około godzinę. Do udziału w niej potrzebne jest urządzenie mobilne z dostępem do internetu (smartfon, tablet itp.), wygodne buty i chęć zabawy. Gorąco polecamy! Mrugnięcie
Regulamin gry (kliknij), kody QR do pobrania na stronie: www.biblioteka.jaw.pl

07
10.2021

Przejdź do - Pierwszy miesiąc za nami, czyli podsumowanie statystyki bibliotecznej :-)

Pierwszy miesiąc za nami, czyli podsumowanie statystyki bibliotecznej :-)

Wrzesień już minął, więc czas na podsumowania Waszej aktywności czytelniczej. W pierwszym miesiącu szkolnym wypożyczalnię odwiedziło 245 czytelników i zaopatrzyło się w 261 książek, co stanowi całkiem ładny wynik. Spora część osób zaopatrywała się w lektury zadane przez polonistów do przeczytania. Nie zabrakło również tych, którzy sięgali po książki związane z zainteresowaniami, czytane dla czystej przyjemności. W czytelni odnotowano odwiedziny w ilości 52. Największa ilość czytelników pojawiła się w Dniu Chłopaka, czyli 30 września. Wtedy to odwiedziło nas aż 60 osób, które wypożyczyły 68 książek. Wśród nich były również dziewczyny i nauczyciele, nie tylko świętujący chłopcy.
Nadszedł moment prezentacji klas, które we wrześniu wypożyczyły największą liczbę pozycji:
1 miejsce – 3a (32 książki)

2 miejsce – 5a (31 książek)

3 miejsce – 3b (27 książek)

Tuż za podium znalazła się klasa 2b z 24 wypożyczeniami, może w następnym miesiącu uda się być w pierwszej trójce... ;-)
Czytelnikiem miesiąca została Alicja Pawlik z klasy 3a, która w ubiegłym miesiącu wypożyczyła 7 książek!
Po 5 książek Wypożyczyli: Emma Li z kl. 4B, Natan Śmiech z kl. 8B oraz Igor Michalik z kl. 3B – co również zasługuje na uznanie.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, którzy zostaną na forum swojej klas nagrodzeni dyplomem i miłym upominkiem.
Rok szkolny dopiero się zaczął, więc zapraszamy wszystkich do korzystania z biblioteki i do wspaniałej zabawy, jaką jest czytanie książek! :-)

"Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli." Cyceron

05
10.2021

LEM-oniada! Konkurs plastyczny dla klas 4-8

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursie plastycznym, tym samym włączając się w obchody Roku Stanisława Lema, ogłoszonego z okazji 100-lecia urodzin pisarza. Konkurs potrwa aż do 22 grudnia, także czasu na wykonanie pracy jest naprawdę sporo. Wystarczy przeczytać opowiadanie (lub nawet całą powieść) naszego jubilata i wykonać na jego podstawie ilustrację.
Zachęcamy do czytania książek Lema, które należą do klasyki polskiej fantastyki naukowej oraz do udziału w naszej propozycji!

Szczegóły znajdziecie tutaj: REGULAMIN KONKURSU

04
10.2021

Październik miesiącem bibliotek szkolnych!

Każdego roku w październiku biblioteki szkolne obchodzą swoje święto. Tradycja ta została zapoczątkowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku. Wtedy to - 18 października - po raz pierwszy miało miejsce to wydarzenie. Do roku 2007 uroczystość ograniczała się do jednego dnia, był to corocznie czwarty poniedziałek października. Od 2008 roku całomiesięczne obchody zastąpiły poprzednie jednodniowe święto. W tym roku hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: Baśnie i legendy z całego świata
My również włączamy się obchody tego święta, dlatego w tym miesiącu będziemy promować książki nawiązujące treścią do tegorocznego hasła. Gorąco zachęcamy do oddawania się lekturze dla przyjemności i częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki! :-)
 

01
10.2021