Szkoła Podstawowa nr 14 im. Majora Henryka Sucharskiego w Jaworznie

Biblioteka

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

 

PONIEDZIAŁEK

8:00 – 14:00

WTOREK

8:00 – 14:00

ŚRODA

8:00 – 14:00

CZWARTEK

8:30 – 14:00

PIĄTEK

8:00 – 12:00

 

Nauczyciele bibliotekarze

mgr Bożena Galon
mgr Elżbieta Homlak

 

LOGO BIBLIOTEKI

 

 

Artykuły

Zapraszamy do korzystania ze zbiorów biblioteki uczniów klas 4-8!

Biblioteka szkolna nadal działa!

Odbiory i zwroty książek możliwe będą w każdy dzień roboczy w godzinach 13.00-16.00. Ze względu na to, że nie możecie samodzielnie się przemieszczać, poproście o pomoc kogoś dorosłego.

W przedsionku będzie wystawione pudło na zwroty, pamiętajcie by do zwracanej książki dołączyć karteczkę z imieniem i nazwiskiem oraz numerem klasy.

Działa też biblioteczny katalog online - bibliostat.pl, w którym samodzielnie można sprawdzać dostępność książek, a także je rezerwować - max. 2 egzemplarze. Tam też znajdziecie instrukcję rezerwowania książek, która zresztą jest bardzo prosta - sami zobaczcie!

Jeśli książka będzie gotowa do odbioru, bibliotekarz poinformuje o tym wiadomością przez LIBRUSA.

Nadal trwa ranking najlepszych czytelników miesiąca więc zapraszamy do częstego korzystania z wypożyczeń.

 
26
10.2020

Przejdź do - Nasze opinie o książkach w galerii bibliotecznej

Nasze opinie o książkach w galerii bibliotecznej

 
Już od poniedziałku w naszej galerii można poczytać sobie opinie o książkach, które napisane zostały przez uczniów oraz bibliotekarza. Recenzje powstały w zeszłym roku szkolnym podczas zdalnego nauczania w ramach akcji bibliotecznej "Podziel się opinią o książce!". Teraz prezentujemy je na korytarzu szkolnym, mając nadzieję, że wielu z Was zainspiruje się nimi podczas swoich wyborów czytelniczych.
Tymczasem jesień na stałe zagościła już za oknem, zawitała również do biblioteki w postaci jesiennych ozdób, które z pewnością umilą Wam chwile pobytu w szkolnej książnicy, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy, jak również do zapoznania się z naszymi recenzjami :-)
 06
10.2020

Październik miesiącem bibliotek szkolnych!

Co roku właśnie w  październiku biblioteki szkolne obchodzą swoje święto. Tradycja ta została zapoczątkowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku. Wtedy to - 18 października - po raz pierwszy miało miejsce to wydarzenie. Do roku 2007 uroczystość ograniczała się do jednego dnia, był to corocznie czwarty poniedziałek października. Od 2008 roku całomiesięczne obchody zastąpiły poprzednie jednodniowe święto.
W tym roku hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: Z książką Ci do twarzy!

Niech i Wam z książką będzie do twarzy, gorąco zachęcamy do oddawania się lekturze dla przyjemności i częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki! :-)


05
10.2020

Przejdź do - Pierwszy miesiąc za nami... Podsumowanie statystyki bibliotecznej :-)

Pierwszy miesiąc za nami... Podsumowanie statystyki bibliotecznej :-)

Wrzesień tak szybko minął, więc czas na podsumowania Waszej aktywności czytelniczej. W pierwszym miesiącu szkolnym wypożyczalnię odwiedziło 267 czytelników i zaopatrzyło się w 273 książek, co stanowi całkiem ładny wynik. Spora część osób zaopatrywała się w lektury zadane przez polonistów do przeczytania. Nie zabrakło również tych, którzy sięgali po książki związane z zainteresowaniami, czytane dla czystej przyjemności. W czytelni odnotowano 43 odwiedzin. Najwięcej odwiedzin odnotowano w Dniu Chłopaka, czyli 30 września. Wtedy to odwiedziło nas aż 47 osób, które wypożyczyły 51 książek. Wśród nich były również dziewczyny i nauczyciele, nie tylko świętujący chłopcy.

Nadszedł moment prezentacji klas, które we wrześniu wypożyczyły największą liczbę pozycji:

1 miejsce – 2a (58 książek)

2 miejsce – 2b (41 książek)

3 miejsce – 3b (31 książki)

Tuż za podium znalazła się klasa 4a z 22 wypożyczeniami, może w następnym miesiącu uda się być w pierwszej trójce... ;-)

Oto osiągnięcia czytelnicze najlepiej czytających we wrześniu uczniów:

Julia Grabania z kl. 2b - 10 książek

Natan Śmiech z kl. 7b - 9 książek

Brajan Wrona z kl. 2a - 7 książek

Julia Majka z kl. 2b - 7 książek

Igor Michalik z kl. 2b - 7 książek

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, którzy zostali na forum swoich klas nagrodzeni dyplomami i miłymi upominkami. Rok szkolny dopiero się zaczął, więc zapraszamy wszystkich do korzystania z biblioteki i do wspaniałej zabawy, jaką jest czytanie książek! :-)

 „Za książką kryje się autor. Jego pisanie jest więc zawsze listem do czytelnika. Piszemy zazwyczaj listy do przyjaciół. Książka jest listem autora do przyjaciela.” - Jarosław Iwaszkiewicz

01
10.2020

Przejdź do - Dzień Chłopaka w bibliotece szkolnej!

Dzień Chłopaka w bibliotece szkolnej!

W dniu dzisiejszym wszyscy chłopcy mieli swoje święto, które hucznie obchodzono w naszej szkole. Również bibliotekarze chętnie włączyli się do wspólnej zabawy. Przez radiowęzeł uczniowie zapraszani byli do odwiedzenia biblioteki i wypożyczenia książki, co nagradzane było dodatkowo słodką niespodzianką oraz życzeniami. Z tej okazji przygotowana została również wystawka książek polecanych chłopakom, spośród których niezdecydowani mogli wybrać coś do poczytania. Była to też okazja do promocji nowości i popularnych serii książkowych. Uczniowie przebywający w szkolnej świetlicy także byli zachęcani przez świetlicowych wychowawców do odwiedzenia biblioteki.

Wszystkim chłopakom składamy życzenia wszystkiego naj i zapraszamy do korzystania z biblioteki jak najczęściej, nie tylko od święta! :-)


30
09.2020