Szkoła Podstawowa nr 14 im. Majora Henryka Sucharskiego w Jaworznie

Biblioteka

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

 

PONIEDZIAŁEK

8:00 – 15:00

WTOREK

8:00 – 14:00

ŚRODA

8:00 – 14:30

CZWARTEK

8:30 – 15:00

PIĄTEK

9:00 – 13:00

 

Nauczyciele bibliotekarze

mgr Bożena Galon
mgr Elżbieta Homlak

 

LOGO BIBLIOTEKI

 

 

Artykuły

Zasady obowiązujące w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 14 w Jaworznie w czasie trwania epidemii Covid-19.

Zasady obowiązujące w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 14 w Jaworznie w czasie trwania epidemii Covid-19.

 

  1. Każda osoba przebywająca na terenie biblioteki ma obowiązek zakrywania nosa i ust poprzez użycie maseczek, przyłbic, ewentualnie przy pomocy odzieży lub jej części oraz dezynfekowania rąk przed wejściem do pomieszczenia bibliotecznego.

  2. Na terenie biblioteki poza bibliotekarzem może znajdować się jedna osoba wypożyczająca książki oraz maksymalnie trzy osoby korzystające z czytelni, dla których przygotowane są wydzielone stanowiska.

  3. Osoby oczekujące na skorzystanie z biblioteki stoją przed wejściem w odległościach wyznaczonych naklejonymi na podłodze taśmami.

  4. Obowiązkowe jest zachowanie dystansu co najmniej 1,5 m między osobami przebywającymi w bibliotece.

  5. Książki można rezerwować przez biblioteczny katalog elektroniczny online, co pozwoli na skrócenie czasu obsługi. Kiedy książka będzie gotowa do odbioru bibliotekarz poinformuje o tym czytelnika przez dziennik elektroniczny.

  6. Pomieszczenia biblioteczne są wietrzone o każdej pełnej godzinie.

  7. Powierzchnie, z którymi kontakt miał użytkownik oraz zwracane książki, są każdorazowo dezynfekowane.

  8. Książki zwrócone przez czytelników przechodzą dwudniową kwarantannę.

15
01.2021

Życzenia na Święta

Wam - nasi młodzi czytelnicy, Waszym rodzinkom oraz wszystkim pracownikom szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia spokojnych, śnieżnych, pełnych odpoczynku i radości Świąt Bożego Narodzenia. Wielu prezentów znalezionych pod choinką, również tych książkowych ;-) Spełnienia wszystkich marzeń w Nowym Roku 2021 oraz podładowania baterii podczas Ferii Zimowych. Obyśmy się jak najszybciej znowu spotkali w normalnych warunkach.

 

 Bibliotekarze szkolni


22
12.2020

Przejdź do - Mikołajkowe czytanie w przedszkolu

Mikołajkowe czytanie w przedszkolu

W dniu dzisiejszym oddziały przedszkolne odwiedzili biblioteczni pomocnicy Świętego Mikołaja, aby poczytać dzieciom. Na początku spotkania przedszkolaki poznały prawdziwą historię świętego, który był biskupem miasta Myra i słynął ze swojej wyjątkowej dobroci. Dzieci pochwaliły się też nam otrzymanymi prezentami mikołajkowymi. Następnie wysłuchały krótkiego opowiadania pt. "Prezent dla Świętego Mikołaja", po którym nastąpiła interesująca dyskusja na temat treści utworu i ukrytego w niej morału. Na pamiątkę miłego spotkania dzieciaki zostały obdarowane słodkimi, mikołajkowymi upominkami i kolorowankami. Było nam bardzo miło gościć wśród takich wspaniałych słuchaczy. Mamy nadzieję, że wkrótce znowu nadarzy się taka okazja! :)


07
12.2020

FISTASZKOWY KONKURS!!!

"Snoopy lubi być psem Charliego Browna, a Charlie Brown lubi być panem Snoopy'ego! Lecz chociaż Snoopy WYGLĄDA i czasem nawet zachowuje się jak każdy inny pies - nosi obrożę, nie może się doczekać kolacji i mieszka w budzie - jednak to imponująca wyobraźnia czyni go wyjątkowym!"

Zapraszamy Was do udziału w konkursie, w którym to Wy musicie wykazać się nie lada wyobraźnią! W dostępnym w załączniku komiksie Fistaszki znajdują się same rysunki, gdyż teksty się gdzieś zapodziały - stwórzcie własne i wpiszcie w odpowiednie miejsca tak, aby powstała całkiem wyjątkowa historyjka.
Konkurs trwa od 16 listopada do 18 grudnia 2020.
Gotowe komiksy można przesłać w formie zdjęć lub skanów przez LIBRUSA lub na adres e-mailowy bibliotekarza: elzbieta.homlak@sp14.jaworzno.edu.pl Komiks w wersji wydrukowanej można też podrzucić do pudełka na zwroty książkowe znajdującego się w przedsionku szkoły - pamiętajcie by pracę podpisać imieniem, nazwiskiem i numerem klasy.
Uczniowie z najciekawszymi pomysłami oczywiście zostaną nagrodzeni! Życzymy powodzenia i z niecierpliwością oczekujemy na Wasze pomysły!
Komiks do pobrania - część 1 i część 2


16
11.2020

Przejdź do - Pierwszoklasiści zostali czytelnikami!

Pierwszoklasiści zostali czytelnikami!

W dniach 4 i 5 listopada było nam niezmiernie miło gościć w naszej bibliotece uczniów klas pierwszych, którzy podczas tych odwiedzin zostali włączeni w poczet pełnoprawnych czytelników.
Uroczystość zaczęła się od wizytą bibliotekarzy w sali lekcyjnej klas I i rozmową z uczniami o bibliotece oraz książkach. Następnie wspólnie wyruszyliśmy w podróż do biblioteki, podczas której dzieci miały za zadanie odpowiedzieć na pięć literackich zagadek. Za każde prawidłowe rozwiązanie grupa otrzymywała kartkę z literką. Aby wejść do szkolnej krainy książek dzieci musiały z literek ułożyć słowo klucz, którym okazał się być wyraz "BRAWO". Następnie pierwszoklasiści zostali zaznajomieni z biblioteką szkolną i zasadami w niej panującymi. Poznali też magiczną książkę, która skarżyła się na złe traktowanie i dała dzieciom kilka rad, jak należy się z nią obchodzić, aby mogła im służyć przez wiele lat. Kulminacyjnym momentem spotkania była uroczysta przysięga, którą dzieci złożyły, powtarzając słowa za bibliotekarzem. Od tego momentu stały się one naszymi czytelnikami i wreszcie mogły wypożyczyć swoje pierwsze książki, na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały też kolorowe zakładki.
Mamy nadzieję, że przygoda z książką jaką pierwszaki właśnie zaczęły, stanie się ważnym elementem ich szkolnej historii.
 
 

06
11.2020