Szkoła Podstawowa nr 14 im. Majora Henryka Sucharskiego w Jaworznie

Z życia szkoły

Artykuły

Przejdź do - Mikołajki w klasie pierwszej

Mikołajki w klasie pierwszej

07
12.2023

Przejdź do - Wycieczka na Ranczo Artemidy

Wycieczka na Ranczo Artemidy

Dzisiaj klasa 3b była na wycieczce w Nowej Górze na Ranczu Artemidy. Było przedświąteczne pieczenie i ozdabianie pierniczków, zabawy na śniegu, mini kulig i oczywiście dotarł również Mikołaj, który obdarował wszystkich prezentami.

07
12.2023

Przejdź do - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień Pluszowego Misia
 
Z tej okazji w dniu dzisiejszym każdy mógł przynieść do szkoły swojego pluszaka. Niektórzy nawet upodobnili się do swoich maskotek. Podczas apelu klas 1-3 rozdano nagrody za najciekawszy strój. W klasie 1 a był to Nikodem Żuraw, w klasie 2a, Jagoda Żuraw, a w klasach trzecich Pola Rutkowska i Hania Kustrin. Podczas apelu wyróżniono też  osoby, które z okazji Dnia Życzliwości otrzymały tytuł najbardziej życzliwej osoby w klasie. Należą do nich: Aniela Wrzoskiewicz, Milena Mazgaj, Natalia Nowak, Vanessa Skowrońska. Nagrodzono również Polę Rutkowską, Bronia Jokela i Adama Malinę jako najlepszych czytelników miesiąca.
Zapraszamy do galerii.

23
11.2023

Przejdź do - WYCIECZKA NA WYDZIAŁ CHEMII UJ W KRAKOWIE

WYCIECZKA NA WYDZIAŁ CHEMII UJ W KRAKOWIE

16 listopada  grupa uczniów z klas 7A, 7B oraz 8A pod opieką nauczycieli p. Barbary Jury oraz p. Anny Dzierwy-Jaromin wybrała się na Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Uczestnicy wycieczki mieli okazję wysłuchać wykładu na temat historii skraplania gazów i zastosowań kriogeniki oraz zobaczyć szereg doświadczeń przedstawiających niezwykłe właściwości substancji w niskich temperaturach.
                                                                                                                             
            Anna Dzierwa-Jaromin

19
11.2023

Przejdź do - POMAGAMY PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

POMAGAMY PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

Uczniowie klasy I "a" przystąpili do konkursu organizowanego przez TOZ Oddział w Jaworznie pt. "PTASIA JADŁODAJNIA".
Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu wraz z członkami rodziny karmnika dla ptaków. Zaangażowanie ze strony pierwszaków i ich bliskich było ogromne, tym bardziej, że wykonane karmniki pomogą ptakom przetrwać zimę. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki konkursu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia galerii.

17
11.2023