Szkoła Podstawowa nr 14 im. Majora Henryka Sucharskiego w Jaworznie

Z życia szkoły

Artykuły

Przejdź do - Wycieczka do Funzeum

Wycieczka do Funzeum

W dniu 26.09.2022 roku klasy 5 i 6 odwiedziły Funzeum czyli Muzeum Światła i Koloru w Gliwicach. Funzeum to miejsce, w którym można dowiedzieć się o znaczeniu i wykorzystaniu kolorów, światła, ale przede wszystkim... no nie czarujmy się, ale zrobić sobie fajne zdjęcia. To był wspaniały czas, pełen radości, zabawy oraz doznań świetlno-barwnych. Na koniec zwiedzania można było ożywić pokolorowanego przez siebie motyla, dinozaura lub królika, pobawić się w sali zabaw, coś przekąsić i zakupić pamiątki w sklepiku.☺️

 

26
09.2022

Przejdź do - Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Wakacje za nami - pora rozpocząć nowy rok szkolny.

Dnia 1 września w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 przygotowana przez klasy V oraz wychowawców panią Karolinę Żbik i panią Magdalenę Kamińską. Nie zabrakło wspaniałych występów grupowych oraz pokazów talentów (wokal, gra na keybord oraz taniec). Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która powitała zgromadzonych na sali gimnastycznej: uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do tych uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły. Po zakończeniu akademii uczniowie udali się na spotkania z ich wychowawcami.

Wszystkim naszym uczniom, a szczególnie tym, którzy rozpoczynają swoją przygodę z nauką w naszej szkole życzymy, aby spełniły się Wasze marzenia o szkole, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie sukcesów w dalszym życiu, a szkoła była dla Was tym miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić i mieć poczucie bezpieczeństwa. Natomiast nowej Dyrekcji życzymy samych innowacyjnych pomysłów w zarządzaniu, współpracy z pracownikami opartej na empatii i zaufaniu. Dziękujemy za pasje i odpowiedzialność.

05
09.2022

Przejdź do - Projekt "Laboratoria przyszłości".

Projekt "Laboratoria przyszłości".

W ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła dostała nowoczesny sprzęt do pracy z dziećmi np: drukarkę 3D,filamenty, mikrofony, kamerę ze sprzętem, mikroskop, teleskop itp. Misją projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W zeszłym tygodniu nauczyciele przeszli odpowiednie szkolenie dotyczące korzystania z drukarki 3D.

Nowy rok szkolny zapowiada się bardzo nowocześnie i ciekawie!

30
08.2022

Przejdź do - Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
 
Kolejny rok szkolny za nami, uczniowie klas siódmych pożegnali klasy ósme, które rozpoczynają nowy etap swojego życia. Natomiast klasy ósme w swoim programie artystycznym podziękowały wszystkim za te 8 lat spędzonych w murach naszej szkoły. Przywołane zostały najważniejsze chwile z ich edukacji. Podziękowano za trud i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W niejednym oku zakręciła się łza..
Ten rok szkolny obfitował w podziękowania, ponieważ czterech pracowników naszej szkoły, w tym pani dyrektor i wicedyrektor, odeszły na zasłużoną emeryturę. Długoletnim pracownikom naszej placówki mówimy - dziękujemy!
Nagrodzeni zostali także uczniowie klas ósmych, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem.
Wszystkim życzymy udanych, słonecznych wakacji.

30
06.2022

Przejdź do - Dzień szalonej fryzury

Dzień szalonej fryzury

W środę 15 czerwca 2022r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Szalonych Fryzur.
Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodszych uczniów. Na korytarzach szkolnych zaroiło się od fantazyjnych i kolorowych uczesań. Fantazja i nieskrępowana wyobraźnia zaowocowały zabawnymi
i kunsztownymi fryzurami, które można podziwiać na poniższych zdjęciach.

 

                                                                                                                                                                    Karolina Żbik

21
06.2022