Szkoła Podstawowa nr 14 im. Majora Henryka Sucharskiego w Jaworznie

Grupa A

Artykuły

Przejdź do - Spotkanie

Spotkanie

SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZKAMI

STRAŻY MIEJSKIEJ W JAWORZNIE

 

Dnia 21.06.2023r. nasz oddział przedszkolny odwiedziły funkcjonariuszki Straży Miejskiej w Jaworznie, które z wielką przyjemnością i zaangażowaniem opowiadały o swojej pracy. Pokazały również wiele ciekawych atrybutów pracy Strażnika Miejskiego. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć i dotknąć, jak wygląda mundur, kamizelka, hełm, kajdanki i pałka. Jednak głównym celem spotkania było utrwalenie wiedzy wśród przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania. Funkcjonariuszki dużo uwagi poświęciły na omówienie bezpieczeństwa podczas wakacji. Na koniec spotkania dzieci podziękowały Strażnikom za złożoną wizytę i zaprosiły na kolejną. Przedszkolaki w nagrodę dostały od naszych gości kolorowanki, utrwalające wiadomości z przeprowadzonej prelekcji.

Leokadia Dolega

22
06.2023

Przejdź do - Wycieczka do Geosfery

Wycieczka do Geosfery

20
06.2023

Przejdź do - Wycieczka do Parku Angielskiego

Wycieczka do Parku Angielskiego

WYCIECZKA DO PARKU ANGIELSKIEGO

01 czerwca 2023 r. przedszkolaki z grupy A udały się na wycieczkę do Parku Angielskiego w Jaworznie. Celem wycieczki było propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz integracja. Dzieci miały również okazję do obserwowania pięknej roślinności oraz napotkanych zwierząt i owadów.
Po trzech godzinach beztroskiej zabawy, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, opuściliśmy park z nadzieją, że jeszcze nie raz tam zawitamy. To był wspaniały dzień.

 

Leokadia Dolega

12
06.2023

Przejdź do - Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty

Buziak, buziak dla mamusi od syneczka i córusi

Buziak, buziak dla tatusia od córeczki i synusia”

To słowa piosenki, która dała się słyszeć w całym przedszkolu
26 maja 2023r.

Z okazji szczególnego święta, którym jest bez wątpienia  Dzień Mamy i Taty, dzieci z oddziału przedszkolnego A, przygotowały dla swoich rodziców wspaniałą niespodziankę.

Piosenką, wierszem i tańcem dzieci wyraziły uczucia, jakimi darzą swoich rodziców. Oczywiście nie obyło się bez wzruszenia i gorących uścisków.

Mamusie i tatusiowie są ważnymi członkami każdej rodziny. Dzieci w wieku przedszkolnym są żywym przekazem stosunków społecznych, panujących w swoich rodzinach. Często bawią się w dom, przyjmują rolę rodziców. Swoimi gestami, zachowaniem i słowami podkreślają ich ważność i mądrość. Dzieci są pełne uczuć, miłości i szacunku do swoich najbliższych. Można w nich doszukiwać się wielu mądrości życiowych, które są przekazywane młodemu pokoleniu.

 Ta uroczystość była okazją do integracji środowiska rodzinnego i przedszkolnego, wspólnego przeżywania radości, okazywania miłości rodzicom przez swoje pociechy.

 

Leokadia Dolega

31
05.2023

Przejdź do - WYCIECZKA DO CENTRUM ROZRYWKI „BAJKOWY LABIRYNT”

WYCIECZKA DO CENTRUM ROZRYWKI „BAJKOWY LABIRYNT”

18 maja 2023 r. przedszkolaki z grupy A udały się na wycieczkę do Centrum Rozrywki „Bajkowy labirynt” w Jaworznie. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni, a także integracja dzieci. Przedszkolaki mogły sprawdzić swoje poczucie równowagi, siłę mięśni, zwinność i szybkość reakcji.

Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Dzieci z wielką chęcią korzystały także z mini pojazdów. Do przedszkola wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń i emocji.

 

 

29
05.2023