Szkoła Podstawowa nr 14 im. Majora Henryka Sucharskiego w Jaworznie

Doradca zawodowy

 

 

Doradca zawodowy  - mgr  Katarzyna Wolny-Knapik

 

Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego - załącznik

Artykuły

Poradniki dla ósmoklasistów i ich rodziców

Jaworznickie Forum Doradztwa Zawodowego oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaworznie uaktualniły poradniki dla uczniów klas VIII i ich rodziców, odpowiadające na wiele pytań dotyczących dalszej drogi kształcenia.


W poradniku dla uczniów "Co po szkole podstawowej?" znajdują się między innymi informacje na temat oferty edukacyjnej na nadchodzący rok szkolny, opis kwalifikacji zawodowych oraz perspektywy zatrudnienia. W poradniku dla rodziców umieszczony został opis predyspozycji i przeciwwskazań zdrowotnych w odniesieniu do poszczególnych zawodów.

Biuletyny mają za zadanie ułatwić młodym ludziom zaplanowanie własnego rozwoju zawodowego zgodnie z osobistym potencjałem oraz na miarę indywidualnych możliwości w odniesieniu do potrzeb rynku pracy.
 

28
03.2023

Informacje dla ósmoklasistów

Przejdź do - Konkurs plastyczny dla dzieci z klas I-III pt. " Moim marzeniem jest zostać..."

Konkurs plastyczny dla dzieci z klas I-III pt. " Moim marzeniem jest zostać..."

 
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Złap stery do swojej kariery" w naszej szkole zorganizowany został świetlicowy konkurs plastyczny dla dzieci z klas I-III pt. "Moim marzeniem jest zostać...".
W konkursie wzięło udział wielu uczniów, jednak najpiękniejsze prace należały do:
Małgorzaty Cudak z klasy 3b - I miejsce
Blanki Wojtak z klasy 2b -II miejsce
Hanny Kustrin z klasy 2b - III miejsce
Zwyciężczyniom i pozostałym uczestnikom gratulujemy!
Katarzyna Wolny-Knapik
Agnieszka Śliwińska-Gabryś

28
10.2022

Przejdź do - Ogólnopolski Tydzień Kariery w Jaworznie – 17. października 2022 r. – 21. Października 2022 r.

Ogólnopolski Tydzień Kariery w Jaworznie – 17. października 2022 r. – 21. Października 2022 r.

 Już w najbliższy poniedziałek Jaworznickie Forum Doradztwa Zawodowego rozpoczyna w naszym mieście kolejną edycję Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Tym razem hasłem przewodnim jest: „ZŁAP ZA STERY DO SWOJEJ KARIERY”.
Jak co roku organizatorzy zadbali, żeby proponowane inicjatywy były atrakcyjne i różnorodne. Z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
Szkic harmonogramu Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery jest dostępny tu: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EOcxuMa-s19X7bHimjmA0fBxVaainnPw5E9--Z4BmNE/edit?usp=sharing
Wydarzenie realizowane jest z inicjatywy Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP i objęte patronatami Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Sektorowej Rady ds. Kompetencji Komunikacja Marketingowa. W naszym mieście OTK dodatkowo Honorowym Patronatem objął Prezydent Miasta Jaworzna Pan Paweł Silbert.
 
W ramach OTK zapraszam uczniów klas VIII do udziału w konkursie literackim, a uczniów z klas I-III uczęszczających na świetlicę do udziału w konkursie plastycznym. Szczegóły konkursów w ogłoszeniu w dzienniku Librus.

12
10.2022

Informacja dla ósmoklasistów

Drodzy Uczniowie!

Przed Wami  szczególny czas. Musicie dokonać wyboru dalszej drogi kształcenia. Nie jest to łatwa decyzja, szczególnie dla młodego człowieka. Wybór ten  będzie miał wpływ na Waszą najbliższą przyszłość, a być może nawet na całe życie. Poniżej w linku dostępne są wszelkie informacje na temat systemu kształcenia ponadpodstawowego oraz oferty edukacyjnej miasta Jaworzna. Informacje, które zostały zawarte w poradniku oparte są na danych otrzymanych z jaworznickich szkół ponadpodstawowych aktualnych w dniu 7 marca 2022 r.

06
04.2022