Szkoła Podstawowa nr 14 im. Majora Henryka Sucharskiego w Jaworznie

Doradca zawodowy

 

 

Doradca zawodowy  - mgr  Katarzyna Wolny-Knapik

 

Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego - załącznik

Artykuły

Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz kierunki kształcenia

Przejdź do - Dzień talentów

Dzień talentów

20 września w klasie 3a pod czujnym okiem wychowawcy Pani Joanny Góreckiej i ze wsparciem doradcy zawodowego Pani Katarzyny Wolny-Knapik odbył się Dzień Talentów. Uczniowie mieli możliwość pokazania swoim rówieśnikom własnych pasji, zdolności i talentów. Dzień Talentów w klasie 3a doskonale wpasował się w ideę tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który przebiegał pod hasłem "Talent i praca - to się opłaca".

21
10.2023

Ogólnopolski Tydzień Kariery

 

Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK) to coroczne działanie organizowane przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju doradztwa zawodowego.
Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery odbywa się w dniach od 16 do 22 października 2023 roku, pod hasłem: Talent i praca - to się opłaca.

16
10.2023

Poradniki dla ósmoklasistów i ich rodziców

Jaworznickie Forum Doradztwa Zawodowego oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaworznie uaktualniły poradniki dla uczniów klas VIII i ich rodziców, odpowiadające na wiele pytań dotyczących dalszej drogi kształcenia.


W poradniku dla uczniów "Co po szkole podstawowej?" znajdują się między innymi informacje na temat oferty edukacyjnej na nadchodzący rok szkolny, opis kwalifikacji zawodowych oraz perspektywy zatrudnienia. W poradniku dla rodziców umieszczony został opis predyspozycji i przeciwwskazań zdrowotnych w odniesieniu do poszczególnych zawodów.

Biuletyny mają za zadanie ułatwić młodym ludziom zaplanowanie własnego rozwoju zawodowego zgodnie z osobistym potencjałem oraz na miarę indywidualnych możliwości w odniesieniu do potrzeb rynku pracy.
 

28
03.2023

Informacje dla ósmoklasistów

Przejdź do - Konkurs plastyczny dla dzieci z klas I-III pt. " Moim marzeniem jest zostać..."

Konkurs plastyczny dla dzieci z klas I-III pt. " Moim marzeniem jest zostać..."

 
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Złap stery do swojej kariery" w naszej szkole zorganizowany został świetlicowy konkurs plastyczny dla dzieci z klas I-III pt. "Moim marzeniem jest zostać...".
W konkursie wzięło udział wielu uczniów, jednak najpiękniejsze prace należały do:
Małgorzaty Cudak z klasy 3b - I miejsce
Blanki Wojtak z klasy 2b -II miejsce
Hanny Kustrin z klasy 2b - III miejsce
Zwyciężczyniom i pozostałym uczestnikom gratulujemy!
Katarzyna Wolny-Knapik
Agnieszka Śliwińska-Gabryś

28
10.2022