Biblioteczny "Dzień Kolorowej Skarpetki"

03.2022

Nasza biblioteka  chętnie włączyła się w szkolne odchody Światowego Dnia Zespołu Downa, którego celem jest zwiększenie świadomości społecznej oraz propagowanie potrzeb i praw osób z tą wadą genetyczną. Tak jak każdy z nas, potrzebują oni zrozumienia, szacunku, tolerancji, przyjaźni i miłości. Ubierając różnokolorowe skarpetki solidaryzowaliśmy się z nimi, w ten sposób pokazując, że nie są nam obojętni.
Uczniowie i pracownicy szkoły, którzy mieli włożone na stopy kolorowe skarpetki nie do pary zostali odznaczeni przygotowanymi specjalnie na tę okazję plakietkami. Akcja przyciągnęła do szkolnej biblioteki sporą rzeszę czytelników: tego dnia zanotowaliśmy aż 70 odwiedzin i 33 wypożyczenia, rozdaliśmy też 58 przypinek.
W tym tygodniu promujemy również książki biblioterapeutyczne oraz napisane przez Justynę Bednarek skarpetkowe przygody.