Jesteś tutaj: Start / Biblioteka Szkolna

mgr Elżbieta Homlak

LOGO BIBLIOTEKI

Dzień Książki z kropką

Grupa przedszkolna B włączyła się dzisiaj w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji dzieciaki tworzyły kolorowe zakładki do książek. Zawitał do nich również bibliotekarz szkolny - pani Ela, by porozmawiać o książkach, wyjaśnić trudne pojęcie praw autorskich oraz zaprosić do wspólnej zabawy. Oprócz głośnego czytania książki pt. "Kropka", odbyła się również dyskusja na temat otaczających nas kropek oraz zabawa taneczna. Dzieciaki, na wzór Vashti - bohaterki opowiadania, wykonały wspaniałe, pomysłowe, kropkowe projekty. Spotkanie uważa się za bardzo udane!

Przejdź do - Książkowe projekty edukacyjne

Książkowe projekty edukacyjne

W ramach realizacji założeń Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 uczniowie wszystkich klas zostali zaproszeni do wykonania projektu na podstawie wybranych przez siebie książek bibliotecznych. Czytelnicy chętnie wybierali spośród nowości książkowych zakupionych z dotacji. Nauczyciele mieli świetne pomysły na realizację zadania: akcja "czytamy i opowiadamy", zakładki do książek, lapbooki, kolaże, ilustracje czy projekty okładek. Niektórzy uczniowie pokusili się nawet o napisanie recenzji. Serdeczne podziękowania należą się wychowawcom klas 1-3 oraz nauczycielom języka polskiego za współpracę i zaangażowanie.

Statystyczne podsumowanie marca

Kochani, czas na podsumowanie Waszej aktywności czytelniczej.
W poprzednim miesiącu wypożyczonych zostało 284 książki, w tym 86 lektur i 198 pozycji związanych z zainteresowaniami uczniów. W wypożyczalni odnotowano 306 odwiedzin, zaś z biblioteki na miejscu skorzystano 100 razy.

1 miejsce – klasa 1a  54 książki
2 miejsce – klasa 3b 38 książek
3 miejsce – klasa 2a 30 książek
Tuż za podium znalazła się klasa 3a z 28 wypożyczeniami.
Czytelnicy z największą ilością wypożyczeń to:

I miejce Hania Hupert z 2a – 8 książek
II miejsce Iga Borkowska, Luiza Rosa i Aniela Wrzoskiewicz z 1a – 6 książek
III miejsce Milan Dzikowski z 1a – 5 książek
Podczas najbliższego apelu zostaną oni nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi upominkami.
Tak oto prezentuje się marcowe podium, tymczasem właśnie zaczął się nowy miesiąc i miejmy nadzieję, że w wiosennym, optymistycznym nastroju czytelnicy będą chętnie przychodzić do biblioteki i wypożyczać książki.

Jeśli chcecie, żeby wasze dzieci były inteligentne, czytajcie im bajki. Jeśli chcecie, żeby były bardziej inteligentne, czytajcie im więcej bajek.

Przejdź do - Podsumowanie szkolnego Dnia Kolorowej Skarpetki

Podsumowanie szkolnego Dnia Kolorowej Skarpetki

Dzisiaj w szkole obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki. Na stopach mieliśmy założone dwie skarpety nie do pary, co oznaczało, że solidaryzujemy się z osobami z zespołem Downa, akceptujemy je i szanujemy.
W akcję zaangażowało się wielu nauczycieli i uczniów, z czego bardzo się cieszymy. Korytarze szkolne zostały przyozdobione plakatami i skarpetkowymi pracami uczniów.
W świetlicy szkolnej dzieci wykonały piękną gazetkę, którą ozdobiły kolorowymi skarpetami, sercem i kwiatami. Obejrzały również prezentację, która zawierała informacje o zespole Downa oraz zostały zaangażowane w gry i zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej i skarpetek.

W bibliotece rozdawano przypinki przygotowane specjalnie na tę okazję i kolorowanki. Powstała również wystawa książek biblioterapeutycznych.
Było kolorowo, skarpetkowo i radośnie, jak na pierwszy dzień wiosny przystało! Uśmiech

Biblioteczny Dzień Kobiet

Biblioteka tradycyjnie włączyła się w szkolne obchody Dnia Kobiet. Przedstawicielki płci pięknej, które wypożyczyły książkę, mogły liczyć na słodki upominek lub ślicznego kwiatuszka. Lizaki ufundowała Rada Rodziców, za co należą się serdeczne podziękowania. Tego dnia w szkolnej książnicy zaprezentowała się też literatura dziewczęca, więc uczennice miały ułatwiony wybór.
W efekcie odnotowano aż 50 odwiedzin i 54 wypożyczenia! Świętowanie uważa się za udane.

Nowe wystawki biblioteczne

W oczekiwaniu na nadejście wiosny zapraszamy do obejrzenia nowych ekspozycji wystawkowych. Na tablicy przed biblioteką znalazły się również prace uczniów klasy 2a wykonane podczas lekcji bibliotecznej.