Jesteś tutaj: Start / Biblioteka Szkolna

mgr Elżbieta Homlak

LOGO BIBLIOTEKI

Biblioteczny Dzień Kobiet

Biblioteka tradycyjnie włączyła się w szkolne obchody Dnia Kobiet. Przedstawicielki płci pięknej, które wypożyczyły książkę, mogły liczyć na słodki upominek lub ślicznego kwiatuszka. Lizaki ufundowała Rada Rodziców, za co należą się serdeczne podziękowania. Tego dnia w szkolnej książnicy zaprezentowała się też literatura dziewczęca, więc uczennice miały ułatwiony wybór.
W efekcie odnotowano aż 50 odwiedzin i 54 wypożyczenia! Świętowanie uważa się za udane.

Nowe wystawki biblioteczne

W oczekiwaniu na nadejście wiosny zapraszamy do obejrzenia nowych ekspozycji wystawkowych. Na tablicy przed biblioteką znalazły się również prace uczniów klasy 2a wykonane podczas lekcji bibliotecznej.

Marcowe wydarzenia w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą MBP w Jaworznie na nowy miesiąc:

Luty w liczbach

Jak ten miesiąc szybko upłynął, pewnie dlatego, że przez jego pierwszą połowę trwały ferie zimowe a do szkoły wróciliśmy dopiero 12 lutego. W związku z tym nastał czas na podsumowanie uczniowskiej aktywności czytelniczej. W wypożyczalni bibliotecznej zanotowano 296 odwiedzin, podczas których wypożyczono 265 książek – całkiem ładny wynik trzeba przyznać, zaś w czytelni zanotowano 149 odwiedzin.
Warty podkreślenia jest fakt, że pierwszoklasiści zaraz po feriach zaczęli wypożyczać książki, co jest oczywiście zauważalne w statystyce, gdyż od razu znacząco prześcignęli inne klasy i wybili się na I miejsce!
1a - 106 wypożyczeń!
2a - 31 wypożyczeń
3a - 20 wypożyczeń
Tuż za podium znalazły się klasy: 3a i 4a z 16 wypożyczeniami.
Najaktywniejsze czytelniczki lutego to uczniowie klasy 1a:
Maja Żuraw - 11 książek
Kinga Kasperek - 9 książek
Aniela Wrzoskiewicz - 9 książek
Milan Dzikowski - 9 książek

Julia Cieżak - 8 książek
Tak oto wygląda sytuacja zeszłego miesiąca  gratulacje dla najlepszych klas i czytelników! Tymczasem zaczął się już marzec i w oczekiwaniu na nadchodzącą wiosnę serdecznie zapraszamy Was do odwiedzania biblioteki jak najczęściej.

"Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera." Monteskiusz

02.2024

Ogólnopolski Konkurs Literacki o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”

Udział w 28. edycji konkursu mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe, które samodzielnie napiszą i prześlą do MBP w Jaworznie tekst poetycki bądź prozatorski. Utwory nagrodzone i wyróżnione zostaną opublikowane w formie broszury. Uroczysta gala finałowa zaplanowana jest w czerwcu br. podczas obchodów Dni Jaworzna.
Termin składania prac upływa 3 kwietnia 2024 r.

Szczegóły wydarzenia oraz Regulamin i Karta uczestnika dostępne są na stronie jaworznickiej biblioteki: https://biblioteka.jaw.pl/

02.2024