Jesteś tutaj: Start / Biblioteka Szkolna

mgr Elżbieta Homlak

LOGO BIBLIOTEKI

Przejdź do - Kocie spotkanie w przedszkolnej grupie B

Kocie spotkanie w przedszkolnej grupie B

W piątek 3 lutego do zerówki zawitał bibliotekarz, aby porozmawiać z dziećmi o kotkach. Były też kocie zagadki, wiersze, śmieszna zabawa muzyczno-ruchowa oraz zadania plastyczne. Spotkanie uważa się za bardzo udane! Uśmiech

Przejdź do - Dlaczego warto czytać dzieciom? - informacja dla rodziców

Dlaczego warto czytać dzieciom? - informacja dla rodziców

Zachęcamy rodziców i opiekunów  do zapoznania się z treścią plakatu, który znajduje się w szkolnym holu. Zawiera on niezwykle ważne informacje  o korzyściach płynących z czytania dzieciom oraz zachęcania ich do czytania. Materiał informacyjny pochodzi z czasopisma "Biblioteka w szkole".

Styczniowa statystyka

Nadszedł czas na podsumowania styczniowej aktywności czytelniczej naszych uczniów. Przez połowę miesiąca trwały ferie zimowe, które poprzedzone były biblioteczą akcją "Zabierz książkę na ferie!". Być może również dzięki temu wypożyczonych zostało 159 książek: 31 lektur i 128 związanych z zainteresowaniami naszych milusińskich. Wypożyczalnię biblioteczną odwiedziło 159 osób, zaś w czytelni odnotowano 76 odwiedzin.
Najlepiej czytające klasy to:
1a - 61 książek
2b - 23 książki

3b - 20 książek
Czytelnikami miesiąca zostali:

I miejsce: Dominika Gębala z 2b - 15 książek!
II miejsce: Maja Rosa i Agata Szpak z 1a - po 9 książek
III miejsce: Michał Mazgaj z 3b - 7 książek
Kolejne podsumowania już za miesiąc, a tymczasem gratulacje dla najlepszych i do zobaczenia w bibliotece! Śmiech

"Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając..."
Cornelia Funke

Autor: Elżbieta Homlak

Zabierz książkę na ferie!!!

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami, więc zapraszam Was do wypożyczania książek, aby nie stały smutne na regałach w bibliotece. Z pewnością umilą Wam niejedną chwilę. Na terenie szkoły pojawiły się już plakaty informujące o tej akcji a limity kont czytelniczych zostają w tym tygodniu zwiększone aż do 6 książek!
Życzę Wam, aby ferie zimowe były śnieżne, pełne atrakcji i wypoczynku od codziennych obowiązków szkolnych oraz przede wszystkim bezpieczne.

01.2023

Autor: Elżbieta Homlak

Przejdź do - Plastyczny konkurs biblioteczny - podsumowanie!

Plastyczny konkurs biblioteczny - podsumowanie!

2022 był rokiem Marii Konopnickiej, z tej okazji został ogłoszony konkurs plastyczny na portret poetki. Troje uczniów podjęło wyzwanie i złożyło w bibliotece wspaniałe prace, oto i oni:
Oliwia Styka z klasy 2a
Emilia Sowa z klasy 2b
Brajan Wrona z klasy 4a
Prace zostały już wyesponowane na wystawie przed biblioteką szkolną, gdzie można je podziwiać. Młodzi artyści oczywiście zostaną nagrodzeni podczas zbliżającego się wielkimi krokami apelu. Serdeczne gratulacje dla nich za chęci i zaangażowanie! Śmiech

01.2023