Jesteś tutaj: Start / Biblioteka Szkolna

mgr Elżbieta Homlak

LOGO BIBLIOTEKI

Czytelnicy roku 2023/2024!

Niezwykle miło jest poinformować, że wyłonieni zostali uczniowie z największą liczbą wypożyczeń w kończącym się właśnie roku szkolnym. Tym razem mistrzami czytelnictwa zostali uczniowie klas 3:
Pola Rutkowska z kl. 3a – 49 wypożyczeń,
Adam Malina z kl. 3b – 48 wypożyczeń,
Broniu Jokel z kl. 3a – 46 wypożyczeń.
Zwycięzcy zostaną nagrodzeni dyplomami oraz książkami podczas uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego.
Bardzo serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszych czytelniczych zma
gań w przyszłym roku szkolnym! Śmiech

06.2024

„Wypożycz książkę na wakacje!” - akcja czytelnicza

Uwaga! Sensacja, rewelacja! W tym roku szkolnym będzie można wypożyczyć książki na wakacje! Czytelnicy przybywajcie i korzystajcie z tej możliwości! Uśmiech Szczegóły w bibliotece szkolnej oraz u wychowawców klas.

Przejdź do - Statystyczne podsumowanie maja

Statystyczne podsumowanie maja

Zaczął się już czerwiec, zatem nadeszła odpowiednia pora na podsumowanie poprzedniego miesiąca, w którym wypożyczonych zostało 122 książki: 14 lektur 108 związanych z zainteresowaniami naszych milusińskich. W wypożyczalni odnotowano 187 odwiedzin, zaś 102 w czytelni.
Tak przedstawia się ranking najlepiej czytających klas:
I miejsce  kl. 1A  53 wypożyczenia,
II miejsce  kl. 3A  22 wypożyczenia,
III miejsce  kl. 2A i 3B 15 wypożyczeń.

Jeśli chodzi o indywidualne osiągnięcia czytelnicze uczniów, to sytuacja wygląda następująco:
Kornelia Jaworek z kl. 3B 9 książek
Aniela Wrzoskiewicz z kl. 1A – 8 książek
Milan Dzikowski z kl. 1A – 7 książek

Gratulujemy najlepszym! Tradycyjnie zostaną oni nagrodzeni dyplomami i miłymi upominkami.

„W książkach zbieramy tylko rozkwitłe kwiaty ziaren kiełkujących w nas samych.” – Maria Konopnicka

Czerwcowe wydarzenia w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem czerwcowych imprez w Bibliotece Głównej MBP w Jaworznie:

„Energia Biblioteki” - projekt MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie w maju przystąpiła do realizacji projektu „Energia Biblioteki”. To innowacyjne przedsięwzięcie, które  służy wspieraniu czytelnictwa, edukacji, rozwojowi kultury i sztuki, zachowaniu dziedzictwa historycznego i tożsamości lokalnej, upowszechnianiu rekreacji i zdrowego stylu życia, edukacji regionalnej, ekologii a także przeciwdziałające wykluczeniu społecznemu i ekonomicznemu. Więcej informcji na stronie internetowej: biblioteka.jaw.pl

05.2024

Przejdź do - Tydzień Bibliotek 2024 - podsumowanie

Tydzień Bibliotek 2024 - podsumowanie

W dniach 8-15 maja obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Bibliotek. Drzewo Czytelnika zapełniło się wiosennymi listkami, na których za sprawą uczniów pojawiło się mnóstwo przesympatycznych tekstów świadczących o tym, że dzieci kochają czytanie książek i naszą bibliotekę. Promowały się też biblioteczne nowości książkowe a wydarzeniu tradycyjnie towarzyszyła kolorowa wystawa biblioteczna. Do zabawy chętnie włączyli się również pracownicy szkoły. Osoby, które wzięły udział w akcji zostały obdarowane specjalnymi zakładkami. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

05.2024