Jesteś tutaj: Start / Świetlica

Godziny pracy świetlicy szkolnej:

Świetlica szkolna czynna od 6:30 do 16:00

Elżbieta Homlak

-----------------------  -----------------------  12:00 - 14:00  6.30 - 11:00 12:30 - 16:00

Marzena Karwat

12:30 - 16:00 12:00 - 14:00  6:30 - 12:00  12:30 - 16:00 6.30 - 13:00

Jolanta Pazdan

-----------------------  -----------------------  -----------------------  11:00 - 14:00  -----------------------

Agnieszka Śliwińska - Gabryś

6.30 - 12:00
6.30 - 11:00  12:00 - 16:00  -----------------------  13:00 - 14:30

Anna Wierzycka

-----------------------  11:00 - 16:00  -----------------------  -----------------------  -----------------------

Joanna Jelonek

11:00 - 14:00  -----------------------  -----------------------  -----------------------  -----------------------

Zasady obowiązujące w świetlicy szkolnej w czasie trwania epidemii COVID – 19

1. Zaleca się deklarowanie udziału w zajęciach świetlicowych dzieci, których oboje rodziców/prawnych opiekunów pracuje.

2. Zapisy do świetlicy odbywają się na podstawie karty uczestnika zajęć, którą można odebrać od wychowawcy klasy podczas spotkania 1 września 2020 r. lub pobrać ze strony internetowej szkoły. Wypełnioną kartę dziecko przekazuje wychowawcy świetlicy do dnia 04 września 2020 r.

3. Rodzice/prawni opiekunowie nie wchodzą do świetlicy.

4. Rodzice/prawni opiekunowie mają obowiązek przyprowadzania do świetlicy dzieci zdrowe bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych.

5. Zobowiązuje się rodziców/prawnych opiekunów do przestrzegania godzin pobytu dziecka
    w świetlicy zadeklarowanych w karcie uczestnika.

6. Uczniów w świetlicy obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

7. Każdy uczeń dezynfekuje ręce przed wejściem do świetlicy, przed jedzeniem, po powrocie ze świeżego powietrza i po przyjściu z toalety.

8. Wychowawcy świetlicy zachowują dystans w kontaktach z uczniami, w razie konieczności zabezpieczają nos i usta maseczką lub przyłbicą.

9. Dzieci nie powinny przynosić żadnych zabawek i osobistych przedmiotów
    z wyjątkiem bloku rysunkowego i wyposażonego piórnika (kredki, ołówek, pióro, nożyczki, klej itp.).

10. Przedmioty używane przez dzieci podczas zajęć i zabaw są codziennie dezynfekowane (piłki, skakanki, klocki itp.)

11. Dzieci nie mogą korzystać z gier, książek, pluszowych maskotek i innych elementów wyposażenia świetlicy, których nie można zdezynfekować.

12. Pomieszczenie świetlicy jest wietrzone, nie rzadziej niż co godzinę.

13. W miarę możliwości będą prowadzone zajęcia ruchowe na otwartej przestrzeni na terenie szkoły (boisko, bieżnia).

14. Ze względów bezpieczeństwa uczniowie nie korzystają z wieszaków przed świetlicą, zostawiając odzież i obuwie we własnej szatni.

01.2021

Witajcie!
Zachęcam uczniów klas 1-4 do udziału w plastycznym konkursie świetlicowym pt. Choinka świąteczna.
Technika pracy jest dowolna, format pracy A4, praca płaska.
Zdjęcia gotowych prac proszę przesłać na adres mailowy: sp14.swietlica@o2.pl
Dla zwycięzców (w 2 kategoriach: klasy 1-2 i klasy 3-4) przewidziane są dyplomy i drobne upominki :)
Konkurs trwa do 20 stycznia 2021 r.

Wychowawcy świetlicy

Życzenia Świąteczne!

Kochani uczniowie! Życzymy Wam  oraz Waszym bliskim wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych ciepła i miłości, samych sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku oraz śnieżnych i beztroskich Ferii Zimowych 2021! Mamy nadzieję, że jak najszybciej będziemy mogli spotkać się z Wami w murach szkolnych! :-)

Wychowawcy świetlicy szkolnej

12.2020

Przejdź do - Wyniki konkursu "Świąteczna kartka dla sąsiada"

Wyniki konkursu "Świąteczna kartka dla sąsiada"

Dnia 21.12.2020 r. jury w składzie: P. Bożena Galon, P. Jolanta Pazdan oraz P. Mariola Gładys wyłoniły zwycięzców w konkursie plastycznym: „Świąteczna kartka dla sąsiada”. Wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii klas 1 - 4

I miejsce – Maciej Chruścik, kl. 1b
II miejsce – Weronika Putek, kl. 2a
III miejsce – Michał Dudek, kl.3a
Wyróżnienia:
Magdalena Czarnecka, kl. 3b;
Jessika Jamróz, kl. 1b;
Michał Słowik, kl.1b;
Tomasz Chruścik, kl.3a

W kategorii klas 5 – 8

I miejsce – Natalia Putek, kl. 6a
II miejsce – Igor Melczyk, kl. 8a
III miejsce – Agata Czarnecka, kl. 6b
Wyróżnienie:
Zuzanna Mirka, kl. 7a

Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnym konkursie.

12.2020

Czytaj więcej o: Wyniki konkursu "Świąteczna kartka dla sąsiada"

Kolorowanki - relaksanki

W październiku w świetlicy szkolnej trenowaliśmy koncentrację, skupienie, wytrwałość i cierpliwość. Efektem tej pracy był konkurs pt.: „Kolorowanki - relaksanki”. Powolny proces wypełniania pustych przestrzeni wybranym kolorem dawał dzieciom poczucie satysfakcji, zadowolenie z wykonanej pracy i z osiągnięcia wyznaczonego celu.

Wymieniając zalety takiego kolorowania można stwierdzić, że dzieci pobudzały wyobraźnię i kreatywność. Same decydowały o wyborze koloru, zestawieniu barw, odcieni – tworzyły w ten sposób rozmaite zestawy i połączenia. Kolorowanki relaksacyjne to świetny trening wytrwałości i cierpliwości. Dziecko, które podejmuje wyzwanie pomalowania wybranego obrazka dowiaduje się, że stąpając małymi krokami, czyli malując kolejne elementy, dochodzi się do końca i osiąga sukces. Ze względu na to, że gotowe kolorowanki mają już określone kształty i linie, wymagają od ucznia wypełniania powierzchni kredką
w staranny sposób. Podczas malowania konturów niewielkich elementów u dziecka rozwijają się zdolności manualne, o których rozwój w szczególny sposób dbamy w świetlicy.

Najładniejszą pracę wykonała Julia Grabania z kl. 2b i to ona zajęła I miejsce.

Kolejne miejsca zdobyli:

II miejsce: Lidia Stawarz z kl. 2b
III miejsce:
Kalina Plac z kl. 1a oraz Kamil Malon z kl. 1a.

Zwycięzcom gratulujemy!