Jesteś tutaj: Start / Świetlica

Godziny pracy świetlicy szkolnej:

Świetlica szkolna czynna od 06:30 do 16:00

Organizacja pracy świetlicy szkolnej:

• Zorganizowanie opieki wychowawczej i bezpiecznych warunków do spędzania czasu wolnego na terenie szkoły.
    • Kształtowanie nawyków kultury osobistej i współżycia w grupie.
    • Organizowanie pomocy w nauce oraz tworzenie warunków do nauki własnej.
    • Rozwijanie zainteresowań i zdolności.
    • Organizowanie gier i zabaw ruchowych mających na celu prawidłowy rozwój fizyczny.
    • Upowszechnianie zajęć kultury zdrowotnej, kształtowanie nawyków higieny osobistej i czystości oraz dbałości o zachowanie zdrowia.
    • Uczenie i rozwijanie samodzielności.
    • Kształtowanie postaw pożądanych społecznie.
    • Uczestnictwo w kulturze, organizowanie kulturalnej rozrywki oraz kształtowanie nawyków życia codziennego.
    • Rozwój zainteresowań czytelniczych.
    • Wyrabianie wrażliwości estetycznej, rozwój zdolności manualnych.
    • Kształtowanie postaw i uczuć patriotycznych.
    • Walka z agresją i przemocą.
    • Podnoszenie poziomu wychowania i nauczania, wyrabianie wrażliwości na piękno przyrody, dbanie o środowisko i planetę Ziemię.
    • Udzielanie pomocy uczniom mających trudności w nauce.
    • Wdrażanie do zachowania zgodnego z regulaminem świetlicy.

Agnieszka Śliwińska - Gabryś

10:00 - 16:00 11:00 - 16:00

Elżbieta Homlak

----------------------- 8:00 - 9:00  6:30 - 11:00

Anna Wierzycka

9:00 - 11:00 9:00 - 11:00 -----------------------  ----------------------- -----------------------

Małgorzata Ziobrowska

----------------------- ----------------------- -----------------------  ----------------------- 12:00 - 16:00

Marzena Karwat

----------------------- 12:30 - 14:00

Magdalena Korczyk

-----------------------  13:30 - 14:00

Karolina Żbik

Leokadia Dolega

-----------------------

Wojewódzki konkurs na kartkę świąteczną lub noworoczną

12.2021

Zdrowych i Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery, ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr. Niech radość i pokój tych Świąt oraz poczucie spełnienia na wszystkich życiowych polach towarzyszą Wam przez cały Nowy Rok!

Wychowawcy świetlicy szkolnej

"Jeż - super zwierz"

W grudniu otrzymaliśmy informację, że w międzyświetlicowym konkursie plastycznym: „Jeż - super zwierz” Aleksandra Ślizarska z klasy 1 a oraz Milan Grajny z klasy 3 a zdobyli wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu zdolności plastycznych.

Przejdź do - Andrzejki w naszej świetlicy

Andrzejki w naszej świetlicy

,,Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów,…wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny”. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie poznaniem tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. I tak właśnie było też w naszej świetlicy. Przez dwa dni trwała zabawa andrzejkowa. Uświetniły ją przeboje muzyki współczesnej. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja losowały wróżby przepowiadające przyszłość, ustawiały buty jeden za drugim, aby dowiedzieć się, który pierwszy przekroczy próg świetlicy i tym samym kto pierwszy ożeni się lub która pierwsza wyjdzie za mąż. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.

11.2021

Jesienne inspiracje

Dnia 29.10.2021 r. został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs plastyczny pt.:
„Jesienne inspiracje”

Głównymi celami konkursu było:

• rozwijanie kreatywności, fantazji i wyobraźni plastycznej dziecka,

• kształcenie ekspresji twórczych,

• uchwycenie w pracy plastycznej cech charakterystycznych dla danej pory roku – jesieni.

Organizatorem konkursu byli wychowawcy świetlicy szkolnej przy Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie. W konkursie wzięło udział 8 dzieci.
Uczniowie z klasy II a:
Emma Wirska, Kalina Plac, Lena Biel i Lidia Korzeniowska;
z klasy II b:
Maria i Emilia Maler oraz Xawier Tarka;
z klasy III a: Weronika Putek.

Trzecie miejsce zajął Xawier Tarka z klasy II.
Serdecznie gratulujemy!
Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów z plastyczną przygodą.

11.2021