Jesteś tutaj: Start / Pedagog szkolny

BEZPIECZNE WAKACJE!!!

06.2022

XI Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

LINK:https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

06.2022

UWAGA NA GROŹNE DOPALACZE!

05.2022

Wirusoochrona

Akcja informacyjno - edukacyjna dla dzieci

Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zajęciach poświęconych profilaktyce chorób wirusowych. Podczas realizacji akcji Wirusoochrona dzieci wypowiadały się na temat: Co wiedzą o wirusach, jak się one przenoszą, gdzie najczęściej możemy je spotkać? Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat jak walczyć w wirusami. Wymieniali sytuacje kiedy najczęściej należy myć ręce. Przypomnieli sobie zasady, o których należy pamiętać, by jak najlepiej chronić się przed groźnymi zarazkami. Każde dziecko chętnie podzieliło się z innymi swoją ulubioną aktywnością fizyczną. Na zakończenie zajęć dzieci kolorowały obrazki lub rozwiązywały krzyżówkę.

Wykorzystano Broszurę dla dzieci, kolorowankę, krzyżówkę i piosenkę.

#lekcjaHigieny #Wirusoochrona

Marzena Karwat

04.2022

Przejdź do - 21 Marca - Dzień Kolorowej Skarpetki

21 Marca - Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca świętowaliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa nie bez przyczyny obchodzi się 21 marca. Data symbolizuje trisomię 21 chromosomu, którego dodatkowa kopia znajduje się w komórkach organizmów osób dotkniętych tym schorzeniem. Ta symboliczna data przypomina, jak ważne jest dbanie o równe szanse w społeczeństwie przy zachowaniu różnorodności. Edukacja włączająca opiera się właśnie na takim przekonaniu. Dzieci z zespołem Downa korzystają również z nauki w szkołach ogólnodostępnych. Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.

03.2022