Jesteś tutaj: Start / Pedagog szkolny

CZWARTEK 10:00 - 13:30

PIĄTEK 8:00 - 12:00

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży - biuletyn NFZ

Zachęcamy rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych do zapoznania się z biuletynem NFZ „Ze Zdrowiem”. Numer piąty magazynu jest poświęcony zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży.

Piąty numer biuletynu Narodowego Funduszu Zdrowia „Ze Zdrowiem” został poświęcony zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży. Rodzice, nauczyciele i dyrektorzy znajdą w nim informacje dotyczące m.in.:

• wspierania rozwoju psychicznego dziecka od pierwszych chwil jego życia,
  • znaczenia życzliwości, rozmowy i bliskiej więzi dla zdrowia psychicznego dziecka,
  • nauki samoakceptacji,
  • przyczyn kryzysu psychicznego i reagowania na ten kryzys,
  • wsparcia zapewnianego w szkole i poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Numer poświęcony zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży można pobrać ze strony https://www.nfz.gov.pl/gfx/nfz/userfiles/_public/dla_pacjenta/magazyn_ze_zdrowiem/nfz_nr_5.pdf

Pozostałe numery biuletynu NFZ znajdują się na stronie https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/magazyn-dla-pacjentow-ze-zdrowiem/

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami przygotowanymi przez NFZ.

Źródło:

Ministerstwo Edukacji i Nauki

12.2021

Przejdź do - "Czy wiesz, że..." - kampania profilaktyczna HIV/AIDS

"Czy wiesz, że..." - kampania profilaktyczna HIV/AIDS

12.2021

Przejdź do - Prace konkursowe "Zdrowa głowa to szczęśliwa głowa"

Prace konkursowe "Zdrowa głowa to szczęśliwa głowa"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Poradnię Psychologiczną AZYMUT przy ZLO Jaworzno.

W Galerii prezentuję wykonane prace.

11.2021

Program wsparcia psychologiczno - pedagogicznego

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Ruszył Program wsparcia psychologiczno – pedagogicznego dla uczniów, rodziców i nauczycieli finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Głównym zadaniem programu jest zorganizowanie podstawowej formy wsparcia dla uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy poszukują informacji na temat dobrostanu psychicznego po pandemii.

Zachęcam do korzystania z linku do strony Internetowej Platformy Specjalistyczno - Doradczej https://pwpp.uksw.edu.pl/

Platforma Specjalistyczno – Doradcza prężnie się rozwija i aktualnie w ofercie proponowane są następujące obszary wsparcia.

Prowadzenie bezpłatnego doradztwa psychologicznego i pedagogicznego dla uczniów, rodziców, nauczycieli i specjalistów w m.in. następujących obszarach:

• wsparcie emocjonalne i informacyjne w bieżących trudnych sytuacjach dzieci, młodzieży i dorosłych,

• rozwiązywanie problemów wychowawczych z dziećmi i młodzieżą,

• praca z zespołem klasowym,

• przezwyciężanie trudności w komunikacji i w relacjach,

• przewlekły stres,

• wsparcie dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,

• i inne.

11.2021