Jesteś tutaj: Start / Pedagog szkolny

Pedagog szkolny

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

 

 

Pedagog szkolny  - mgr  Marzena Karwat

 

tel. (32) 7629329

 

GODZINY PRACY :

PONIEDZIAŁEK    8:00 - 12:00

WTOREK    12:00 - 16:00

 ŚRODA    -----------------

CZWARTEK    8:00 - 13:00

PIĄTEK    9:00 - 14:00

 

Artykuły

Bezpieczne Ferie 2023

Drodzy Uczniowie!!!

Zbliża się okres ferii zimowych. Niech to bedzie dla Was czas odpoczynku, dobrej zabawy i regeneracji sił. Pamietajcie o zasadach bezpieczeństwa.


10
01.2023

Przejdź do - Akcja Wirusoochrona w klasach 1-3

Akcja Wirusoochrona w klasach 1-3

W poprzednim tygodniu w klasach 1-3 przeprowadzone zostały zajęcia z wykorzystaniem dostarczonych przez PSSE w Jaworznie materiałów. Na początku zapoznano uczniów z najważniejszymi informacjami dotyczącymi prawidłowej higieny rąk, posługując się prezentacjami. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach; ich wiedza w tym temacie jest ogromna. Uczniowie klas 3 bezbłędnie wypełnili kolorowe karty pracy, potrafili wyjaśnić zagadnienia tam zawarte. Wszystkich uczniów zapoznano  z plakatem nt. Wirusoochrony oraz prawidłowym myciu rąk. Wykonując dostępną kolorowankę uczniowie klas 1-2 słuchali piosenki. Na koniec zajęć dzieci otrzymały ulotki dotyczące porównania objawów grypy i przeziębienia. Uczniom klas 3 wręczone zostały zakładki do książek oraz dyplomy, które były dodatkiem do Lekcji higieny rąk Elli i Maxa.

 

Marzena Karwat - pedagog szkolny

19
12.2022

XIX Konkurs Wiedzy o AIDS

1 grudnia – w Światowy Dzień Aids - odbył się XIX Konkurs Wiedzy o AIDS, który zorganizowany został przez I Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie dla uczniów szkół podstawowych. Tegoroczny test przebiegał pod hasłem „Żyj zdrowo i bezpiecznie”. Uczniowie z klasy 8b – Amelia Mikos i Emil Żoczek godnie reprezentowali Szkołę Podstawową nr 14. W harmonogramie wizyty w liceum ujęto krótką prezentację nt. najważniejszych informacji związanych z HIV/AIDS, test wiedzy, zwiedzanie szkoły przez uczniów oraz wystąpienie edukatora, który zaprezentował obecną sytuację epidemiologiczą HIV/AIDS w Polsce i na świecie.

W XIX Konkursie Wiedzy o AIDS Amelia Mikos zdobyła III miejsce. Gratulacje!!!

 

Marzena Karwat – pedagog szkolny

Katarzyna Czerkawska – pedagog specjalny

02
12.2022

BEZPIECZNE WAKACJE!!!

20
06.2022

XI Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

LINK:https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

 

01
06.2022