Jesteś tutaj: Start / Z życia szkoły

Z życia szkoły

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne

WARSZTATY KULINARNE UCZNIÓW KLAS 4

01.06.23 uczniowie klasy 4 a i 4 b, pod opieką wychowawców oraz rodzica, z okazji Dnia Dziecka, wzięli udział w warsztatach kulinarnych. Zajęcia odbyły się w Mega Pizzy na Starej Hucie. Dzieci najpierw poznały historię pieczenia pizzy oraz kilka ciekawostek z nią związanych. Następnie pod okiem doświadczonego kucharza samodzielnie wykonywały swoje ulubione pizze z wybranych przez siebie składników. Niewątpliwie najprzyjemniejszym momentem zajęć była degustacja własnoręcznie przygotowanej pizzy. Okazało się, że zarówno dziewczynki jak i chłopcy są świetnymi kucharzami. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z warsztatów.

Anna Dzierwa- Jaromin

Daniel Liszka

07
06.2023

Przejdź do - Warsztaty przyrodnicze

Warsztaty przyrodnicze

WARSZTATY PRZYRODNICZE

29.05.23 uczniowie klasy 4 a, 4 b oraz 7 a uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych pt. „Las w słoiku” zorganizowanych przez MCKiS w Jaworznie. Zajęcia odbyły się u nas w szkole. W czasie warsztatów uczniowie pod opieką Pań- instruktorek z MCKiS tworzyli swój własny ekosystem zamknięty w słoiku. Do tego celu użyli ziemię, żwirek, roślinki oraz słoiki. Kiedy prace były już gotowe, dzieci przyozdobiły je szyszkami, muszelkami, kolorowymi kamyczkami, gałązkami oraz korą. Wszystkie prace wykonane przez uczniów były bardzo oryginalne. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z warsztatów.

Anna Dzierwa-Jaromin

06
06.2023

Przejdź do - Spotkanie z panią Krystyną Sokół

Spotkanie z panią Krystyną Sokół

29 maja w poniedziałek uczniowie klas 1-3 spotkali się z panią Krystyną - mamą Ani Sokół, autorki bajek dla dzieci i powieści. Ania była mieszkanką Jaworzna, ukończyła jaworznickie II Liceum Ogólnokształcące a potem studia dziennikarskie na UJ w Krakowie, zmarła 12 lat temu w wieku 26 lat. Pani Krystyna w interesujący sposób przybliżyła dzieciom postać i liczne zainteresowania swojej córki oraz jej twórczość, tłumaczoną na wiele języków.
Dziękujemy za pouczające spotkanie. Książki z serii "Ania bajki pisze" na pewno zawitają w naszych domach - wypożyczone lub kupione.
 
 

31
05.2023

Przejdź do - MAJOWE WARSZTATY CHEMICZNE

MAJOWE WARSZTATY CHEMICZNE

Grupa uczniów z klasy 4 a i 4 b w ramach realizacji projektu „Życie w kropli wody” uczyła się wykonywać proste doświadczenia chemiczne, których jednym ze składników była woda. Uczniowie między innymi wykonali eksperymenty, których wynikiem było otrzymanie sztucznej piany, kolorowej lawy, barwnej tęczy czy też kameleonowej cieczy.

W maju odbyły się także warsztaty chemiczne dla chętnych uczniów z klas 8. Tym razem uczniowie uczyli się rozdzielać barwy markerów z wykorzystaniem chromatografii bibułowej.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć przedstawiającą pracę uczniów podczas warsztatów.

Anna Dzierwa-Jaromin

29
05.2023

Pomoc dla naszego absolwenta

Absolwent naszej szkoły 16 letni Paweł zmaga się z bardzo poważną chorobą 

Poniżej przesyłamy link, w którym rodzice proszą o wsparcie! 

Pomóżmy Pawłowi!!

23
05.2023