Jesteś tutaj: Start / Z życia szkoły

Z życia szkoły

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

 

 
 
Rok szkolny 2021/2022 rozpoczęliśmy stacjonarnie, ale w reżimie sanitarnym, krótkim programem artystycznym przygotowanym przez klasy 5a i 5b pod opieką p. A. Wierzyckiej i p. A. Bazarnickiej. Uczniowie nie zapomnieli w tym dniu o ważnym wydarzeniu, jakim była 82 rocznica wybuchu II wojny światowej i uczcili walczących żołnierzy recytując wiersze i śpiewając piosenkę. Druga część akademii poświęcona była minionym wakacjom, które wspominano z utęsknieniem, mając jednocześnie nadzieję, że nowy rok szkolny przyniesie wiele satysfakcji zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Pani dyrektor Anna Szymanek życzyła wszystkim uczniom, aby nowy rok szkolny był czasem zdobywania wiedzy i umiejętności, czasem rozwijania pasji i zainteresowań oraz integracji klasowych. Zapraszamy do fotorelacji.
Agnieszka Bazarnicka
Anna Wierzycka

01
09.2021

Przejdź do - Zakończenie roku szkolnego w klasach I - III

Zakończenie roku szkolnego w klasach I - III

27
06.2021

Przejdź do - Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 i pożegnanie ósmoklasistów

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 i pożegnanie ósmoklasistów

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 i pożegnanie ósmoklasistów

"Panta rhei" - "Wszystko płynie"

 
W dniu 25 czerwca br. ósmoklasiści zakończyli ośmioletnią edukację w naszej szkole. Otrzymali świadectwo ukończenia Szkoły Podstawowej i zamknęli ważny etap w swoim życiu, opuszczając mury swojej szkoły.
 
        Klasy siódme wraz z wychowawcami p. A. Dzierwą - Jaromin i p. D. Liszką przygotowali pożegnalne przedstawienie dla naszych absolwentów. Nie zabrakło wzruszeń, miłych słów, gestów oraz okolicznościowych podarunków dla uczniów odchodzących z naszej szkoły.
 
        Ósmoklasiści podziękowali nauczycielom za ośmioletnią edukację szkolną. Przedstawili humorystyczną scenkę lekcji języka polskiego, recytowali wiersze i zaśpiewali piosenkę.
 
        Pani Dyrektor Anna Szymanek skierowała do ósmoklasistów ciepłe, pożegnalne słowa. Najlepszym uczniom za  bardzo dobre wyniki w nauce wręczyła nagrody książkowe, a zaangażowanym rodzicom w działalność pracy klasy i szkoły Dyplomy z podziękowaniem. Na koniec życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.
 
 
                                                                                                                  M. Stankiewicz

 

 

 

27
06.2021

Przejdź do - Kodowanie w 3b

Kodowanie w 3b

Kodowanie na macie

 

W poniedziałek 21 czerwca b.r. w klasie 3b odbyły się zajęcia z kodowania na macie pod hasłem: „Wakacje wśród zwierząt”. Do zajęć wykorzystaliśmy matę edukacyjną Humanitas i kafle z wizerunkami zwierząt, które można spotkać w lesie czy w Zoo, a także na Safari.

Zajęcia takie poprzez dobrą zabawę pozwalają na rozwój samodzielności, jak i umiejętności społecznych, a także rozwijanie myślenia komputacyjnego i logicznego u dzieci. Dzieci będąc ciągle w ruchu świetnie się bawiły kodując i rozkodowując drogę do spotkania różnych zwierząt.

 

Joanna Górecka

22
06.2021

Przejdź do - Wzorowy zeszyt

Wzorowy zeszyt

Wzorowy zeszyt
 
W klasach I-III został rozstrzygnięty konkurs pod hasłem: „Wzorowy zeszyt”. Uczniowie cały rok szkolny starali się, aby uzyskać tytuł Mistrza Kaligrafii.
W każdej klasie wyłoniono zwycięzcę:
klasa I a – Wiktor Mikos,
klasa I b- Małgorzata Cudak,
klasa II a - Alicja Pawlik ,
klasa II b – Leon Drzewiecki,
klasa III a – Piotr Knapik,
klasa III b – Marcin Rosa.
 
Zwycięzcom gratulujemy !
                                                                                                                 Gabriela Machejek    

22
06.2021