Jesteś tutaj: Start / Z życia szkoły

Dzień Świętego Patryka

03.2024

Klasa 3b w bibliotece

W dniu 8.03.2024r. klasa 3 b była na warsztatach w filii Biblioteki Miejskiej na Borach. Uczniowie utrwali wiadomości na temat twórczości H. Ch. Andersena oraz jego baśni.

03.2024

Jasełka

W dniu 19.12.2023r. w naszej szkole mieliśmy przyjemność oglądać przepiękne Jasełka przygotowane dla nas przez klasę 1a i 2a oraz wychowawczynie - p. Annę Bańkowską oraz p. Marię Wątrobę. Ksiądz Andrzej Krupa pięknie grał na gitarze i zaangażował całą szkołę do wspólnego śpiewania kolęd. Jasełka wprowadziły nas w ciepłą i ekscytującą atmosferę świąt Bożego Narodzenia oraz tydzień wigilii klasowych. Po jasełkach kilka minut zostało poświęcone na występy innych dzieci oraz zwycięzców konkursów. Gratulujemy dzieciom talentu i pracy włożonej w przedstawienie. Dziękujemy wychowawcom, nauczycielom, dzieciom, wszystkim zaangażowanym w wykonanie pięknych strojów i dekoracji.

Przejdź do - Warsztaty chemiczne w klasach 7

Warsztaty chemiczne w klasach 7

23.11.23 i 14.12.23. grupa chętnych uczniów z klas 7 uczestniczyła w warsztatach chemicznych zorganizowanych przez nauczyciela chemii. Na początku warsztatów nauczyciel przypomniał  podstawowe przepisy BHP obowiązujące w pracowni chemicznej. Potem podzielił grupę na zespoły dwu i trzyosobowe. Następnie uczniowie zaopatrzeni w fartuchy, rękawiczki i okulary ochronne, pod opieką nauczyciela,  wykonywali eksperymenty chemiczne, zgodnie z przygotowanymi instrukcjami. Poszczególne zespoły badały zachowanie wskaźników tj. fenoloftaleiny, oranżu metylowego, papierków uniwersalnych w roztworach kwasów, zasad i soli. Dzięki warsztatom uczniowie mieli możliwość poznać wskaźniki chemiczne stosowane w laboratorium, ich zachowanie w roztworach o różnych odczynach oraz mieli okazję nabyć umiejętność posługiwania się podstawowym szkłem oraz sprzętem laboratoryjnym. Kolejne warsztaty odbędą się już w styczniu.

Makiety Bullerbyn w 3 b

Bullerbyn to miejsce, gdzie mieszkają bohaterowie lektury czytanej w klasie trzeciej. Uczniowie starali się ze szczegółami odtworzyć tą małą wioskę, gdzie znajdują się tylko trzy zagrody. Podczas pracy pod okiem nauczyciela udało się również wykorzystać pomoce pozyskane w ramach programu "Laboratoria przyszłości".