Jesteś tutaj: Start / Z życia szkoły

Albumy o Krakowie klasy 2a

Kraków to jedno z najstarszych i najpiękniejszy miast w Polsce. Leży nad Wisłą. Kiedyś było stolicą Polski. Warto poznać zabytki tego królewskiego miasta. Zapraszamy do galerii naszych prac.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada Dzień Pluszowego Misia obchodziła  klasa 1 b, uczniowie z radością przynieśli swoje ulubione pluszaki i zaprezentowali je koleżankom i kolegom. Dzień rozpoczął się od piosenki „O kochaniu misia”, a potem było pouczająco i zarazem zabawnie. Uczniowie poznali historię powstania misia pluszowego i jego święta,  gatunki niedźwiedzi, które zamieszkują różne części świata. Misie to również  bohaterowie wielu bajek dla dzieci. Niedźwiadkowy quiz usystematyzował wiadomości, a relaks zapewniła taneczna zabawa z misiem, który później zabawił się w nauczyciela plastyki. Na koniec pluszaki  wystąpiły  w klasowym teatrzyku wraz ze swoimi właścicielami.

Gabriela Machejek

Lekcja historii w klasie 2a

Lekcja historii w klasie 2 a

W dniu 5 listopada  po raz kolejny w tym roku szkolnym klasę II a odwiedziła na pani Anna Sobula kierownik MBP filia Bory. Tym razem odbyła się lekcja biblioteczna na temat aktualnie opracowanej lektury „Asiunia”, która zaskakuje poruszaną tematyką. Na podstawie prezentacji multimedialnej uczniowie poznali życie i bogatą twórczość autorki oraz nagrody literackie, jakie otrzymał duet pisarki i ilustratora. Wspólnie systematyzowali wojenne losy małej Asiuni i jej rodziny, a na podstawie lekturowego quizu mogli sprawdzić, swoją wiedzę dotyczącą przeczytanej książki. Ponadto pani Ania zachęciła młodych czytelników do przeczytania dalszych losów rodziny Papuzińskich zawartych w książce ”Mój tato szczęściarz”. Lekcja tak jak i lektura bardzo się wszystkim podobała, na  szczęście wszyscy przeczytali lekturę na czas i wykazali się dobrą znajomością jej treści.

11 Listopada

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

10.11.2021 świętowaliśmy dzień upamiętniający odzyskanie upragnionej wolności po 123 latach  Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku była to już 103 rocznica tego wydarzenia. Z tej okazji nasza społeczność szkolna wzięła udział w akademiach przygotowanych przez uczniów klasy 8 A i 8 B. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego przez uczniów oraz grono pedagogiczne, uczniowie klas 8 recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne: „Rotę”, „Boże coś Polskę…”, „Wojenko, wojenko”, „Marsz I Brygady” , które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Na zakończenie akademii uczniowie klas 8 zaprezentowali swoje zdolności taneczne wykonując polski taniec narodowy-polonez. Nasza szkolna uroczystość przybliżyła społeczności szkolnej fragment historii ukazujący Polaków w przełomowym momencie odzyskania utraconej wolności.

Anna Dzierwa-Jaromin

Czytaj więcej o: 11 Listopada
Przejdź do - Konkurs plastyczny - ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI

Konkurs plastyczny - ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI

W szkolnym konkursie  plastycznym ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI zorganizowanym przez mgr Katarzynę Knapik oraz mgr Magdę Kamińską, udział wzięły klasy 7me.
Zadaniem uczniów było przedstawienie w pracach plastycznych zawodów, jakie według nich będą najczęściej wybierane w przyszłości. Spośród licznych i ciekawych propozycji wyłoniono 3 zwyciężczynie:
I miejsce ZOFIA JURA
II miejsce AGATA CZARNECKA
III miejsce MAJA BORKOWSKA.
Uczennice otrzymały nagrody i dyplomy. Serdecznie gratulujemy!

Magdalena Kamińska
Katarzyna Wolny - Knapik