Jesteś tutaj: Start / Z życia szkoły

Doświadczenia chemiczne

Uczniowie klas VII

zdalnie wykonują doświadczenia chemiczne

Uczniowie klas 7 zdalnie wykonywali doświadczenie chemiczne, które miało na celu sprawdzenie czy prawo zachowania masy jest spełnione gdy pieczemy ciasto, chleb, czy też pizzę. Uczniowie w ramach zadania domowego mieli na podstawie przepisu z książki kucharskiej (lub innego sprawdzonego przepisu) upiec ciasto, pizzę lub chleb, użyte do wypieku substraty musieli zważyć, a ich masy zapisać na karcie pracy. Po wypieku, kiedy ciasto, pizza lub chleb ostygł musieli je zważyć. Masę otrzymanego produktu musieli zapisać na karcie pracy, następnie musieli zinterpretować otrzymane wyniki w świetle prawa zachowania masy. Okazało się, że w przeprowadzonych doświadczeniach prawo zachowania masy nie zostało zachowane, gdyż doświadczenia przebiegały w układzie otwartym, podczas wypieku chleba, ciasta czy też pizzy wydzielały się gazy: dwutlenek węgla, para wodna, które opuszczały środowisko reakcji.

Anna Dzierwa-Jaromin

Przejdź do - Rozstrzygnięcie konkursu matematycznego

Rozstrzygnięcie konkursu matematycznego

ROZSTRZYGNIĘCIE
KONKURSU MATEMATYCZNEGO

o liczbie π

Konkurs matematyczny skierowany był do uczniów klas IV-VIII. Uczniowie przygotowali na konkurs prace plastyczne i literackie o liczbie π. Miejsca zostały przyznane w dwóch kategoriach: klasy IV-VI i VII-VIII.

W kategorii klas IV – VI:

I miejsce: Jakub Marasik, kl. Va

Julia Frajcosz, kl. IVa

II miejsce: Piotr Stalmach, kl. VIa

III miejsce: Alicja Makowska, kl. IVa

Wyróżnienie: Natalia Putek, kl. VIa

W kategorii klas VII – VIII:

I miejsce: Emilia Kwadrans, kl. VIIIa

II miejsce: Patrycja Purchałka, kl. VIIa

III miejsce: Antoni Dzierwa, kl. VIIa

Gratulujemy!

Prace konkursowe uczniów znajdują się w galerii

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie

G. Kozakiewicz, M. Stankiewicz

Konkurs ekologiczny

KONKURS EKOLOGICZNY

Recykling w sztuce”

22 kwietnia br. będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazj zapraszamy klasy IV – VIII do udziału w konkursie „Recykling w sztuce”.
Należy wykonać pracę przestrzenną z surowców wtórnych, podlegających recyklingowi. Zdjęcia prac należy przesłać do 20 kwietnia br. do p. M. Stankiewicz lub p. K. Żbik na adres mailowy: zadaniasp14@wp.pl lub na prywatny czat Teamsa nauczyciela.

Prace konkursowe będą nagrodzone ocenami z geografii i techniki.

M. Stankiewicz, K. Żbik

Przejdź do - Wyniki konkursu przyrodniczego

Wyniki konkursu przyrodniczego

pt. „Woda a klimat”

I miejsce- Alicja Makowska IV A

II miejsce- Hanna Larysz IV A

III miejsce- Szymon Rzeszut IVA

Zwycięzcom gratuluję i zachęcam do udziału w kolejnych konkursach z przyrody.

Anna Dzierwa-Jaromin

Przejdź do - Wyróżnienie w konkursie Mini Playback Show

Wyróżnienie w konkursie Mini Playback Show

Uczeń klasy 3a wyróżniony w konkursie Mini Playback Show!
Maksymilian Hulbój zaprezentował się w międzyszkolnym konkursie Mini Playback Show i otrzymał wyróżnienie. Uczeń wykazał się pomysłowością, zaangażowaniem oraz umiejętnościami w zakresie tańca breakdance. Brawo Maksiu!

03.2021