Jesteś tutaj: Start / Z życia szkoły

Dzień Języków Obcych

W dniu 13.10.2020 roku w naszej szkole zorganizowane zostały atrakcje związane z Dniem Języków Obcych. Z tej okazji przeprowadzony został konkurs wiedzy o językach świata w klasach 4 - 8, w którym każdą klasę reprezentowała jedna osoba. Wyniki konkursu przedstawiają się nastęująco:
- I miejsce uczeń z klasy 7a Szymon Surma,
- II miejsce uczennica z klasy 8b Oliwia Jamróz,
III miejsce uczennica z klasy 7b Zosia Olejniczak.
Gratulujemy!!
Samorząd Szkolny przygotował także audycję radiową prezentując ciekawostki dotyczące języków obcych. Chętni uczniowie wykonali projekty opisujące wybrane przez nich języki świata. Zapraszamy do galerii zdjęć prac uczniów.

10.2020

Przejdź do - Klasa 1 "a" - Jesteśmy bezpieczni.

Klasa 1 "a" - Jesteśmy bezpieczni.

W dniu 30.09.2020r. klasę 1 "a" odwiedzili funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.  Policjanci przeprowadzili z dziećmi prelekcję na temat bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, przypomnieli o zasadach bezpiecznego  przechodzenia przez jezdnię, obowiązkach podczas poruszania się na rowerach, hulajnogach, a także w czasie jazdy samochodem. Ponadto opowiedzieli również  pierwszoklasistom o pracy policjantów, pokazali " lizaki" policyjne i przypomnieli o noszeniu elementów  odblaskowych.  Uczniowie 1 "a" wykazali się doskonałą wiedzą, zaprezentowali gościom wiersz i piosenkę dotyczącą znajomości przepisów ruchu drogowego.  Na koniec były  pamiątkowe zdjęcia i "policyjne" plany lekcji dla każdego pierwszaka.

Anna Bańkowska
wychowawca

10.2020

Życzenia wakacyjne

06.2020

Pożegnanie klasy 8a

Drodzy Ósmoklasiści!

Z całego serca gratulujemy Wam osiągnięcia, jakim jest zakończenie Szkoły Podstawowej. Jesteście mądrzejsi i bogatsi o dorobek zgromadzony w czasie ośmioletniej nauki. Życzymy Wam szczęścia, radości i osiągnięcia wszystkich zamierzonych celów. Niech Wasz wysiłek i wytrwałość w pogłębianiu wiedzy i umiejętności przyniosą Wam kolejne sukcesy w życiu. Abyście umieli cieszyć się sukcesami i umieli wyciągnąć wnioski z porażek.

Niech innym będzie dobrze z Wami, a Wam z innymi.
Mam nadzieję, że będziecie wracać myślami do lat szkolnych, do naszych wspólnych chwil.
Życzymy Wam niezapomnianych wakacji, spędzonych ciekawie, przyjemnie i zdrowo.

Dyrekcja szkoły, nauczyciele, wychowawcy, koledzy i koleżanki.

Zapraszamy do galerii wspomnień lat szkolnych;)

06.2020

Projekty edukacyjne

Klasa 8 rozpoczęła w II półroczu realizację projektów edukacyjnych. Związane były one z naszym miastem. Miały być prezentowane na forum szkoły. Niestety planowane cele musiały, w związku z koronawirusem, ulec zmianie. Myślę, że grupy poradziły sobie świetnie i w tych trudnych warunkach, opracowały zagadnienia w ciekawy sposób. Chcemy przedstawić fragmenty niektórych z nich.

Grupa I  - Wpływ człowieka na środowisko.

opracowały: Ania N., Katarzyna J.,Wiktoria S., Małgorzata M.

Grupa II - Działania ekologiczne w Jaworznie.

opracowały: Zuzanna K., Klaudia P., Wiktoria K., Ania W.

Grupa III - Obszar Chronionego Krajobrazu Dobra - Wilkoszyn.

opracowały: Wiktoria K., Maja Ch., Anna P.,Magdalena F., Sonia Z.

Projekty przekażemy do szkolnej biblioteki. Zachęcamy w przyszłości do korzystania.

05.2020