KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

W związku z informacją  otrzymaną z Ministerstwa Edukacji i Nauki w dniu 15.01.2021 r. zawiadamiam, że od poniedziałku tj. 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym.

Poniżej dostępna jest  Procedura bezpieczeństwa  na terenie Szkoły Podstawowej nr 14 im. Majora Henryka Sucharskiego w Jaworznie, dla której organem prowadzącym jest Gmina Miasta Jaworzna na okres trwania pandemii Covid-19 w związku z powrotem uczniów klas I- III do nauki stacjonarnej od 18 stycznia 2021 r.  opracowana na podstawie wytycznych MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych.

Załącznik  - treść procedury

01.2021

UWAGA - nowy, dodatkowy numer telefonu do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Uprzejmie informujemy, że w celu ulepszenia kontaktu z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną

- od stycznia br. uruchomiono  dodatkowy numer telefonu.

Aktualnie oprócz numerów stacjonarnych wskazanych na  stronie internetowej poradni

– można się  kontaktować również pod nr telefonu:

699-869-932

01.2021

Termin zimowej przerwy świątecznej i ferii zimowych

• od 23 grudnia 2020 r. - 31 grudnia 2020 r. - zimowa przerwa świąteczna
  • od 4 stycznia 2021 r. do 17 stycznia 2021 r. - ferie zimowe

Anna Szymanek
dyrektor szkoły

12.2020

Łagodzenie skutków zdrowotnych długotrwałej pracy przy komputerze

Edukacja zdrowotna dla rodziców i uczniów, przygotowana przez pielęgniarki i higienistki szkolne Z LO w Jaworznie.

Długotrwała praca

przy komputerze

– jak złagodzić jej skutki zdrowotne.

Komputer jest urządzeniem technicznym, które ułatwia człowiekowi życie, wspomaga jego edukację i pracę. Jednakże, niesie za sobą różnego typu niebezpieczeństwo. Mimo tego faktu współczesne społeczeństwo jest niejako skazane na komputer. Już od najmłodszych lat dzieci mają kontakt

z komputerem w domu, w szkole lub u kolegów. Jest on traktowany jako najlepsza zabawka, ale i jako źródło wiedzy.

Myślę więc, że warto nauczyć się rozsądnie go używać aby przeciwdziałać negatywnym skutkom dla zdrowia użytkownika.

12.2020

Czytaj więcej o: Łagodzenie skutków zdrowotnych długotrwałej pracy przy komputerze

KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 w Jaworznie informuje, iż zgodnie z decyzją MEN, nauka zdalna zostaje wydłużona do dnia 3 stycznia 2021 roku.

Anna Szymanek

11.2020