ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE

IX Liceum Ogólnokształcące in. Wisławy Szymborskiej
w Sosnowcu

zaprasza uczniów klas VI, VII i VIII szkoły podstawowej  do udziału w:

I Międzyszkolnym konkursie historyczno – regionalnym z cyklu:

„Zamki jury krakowsko – częstochowskiej”
Będzin - Ojców – Pieskowa Skała

który odbędzie się w formie online dnia:

29 kwietnia    2021 roku o godz. 10:00

04.2021

Przejdź do - Żłobki i przedszkola zamknięte, z wyjątkiem dzieci medyków i służb porządkowych

Żłobki i przedszkola zamknięte, z wyjątkiem dzieci medyków i służb porządkowych

Zgodnie z decyzją Rządu RP, od 27 marca do 9 kwietnia zamknięte zostaną żłobki oraz przedszkola. Wyjątkiem jest sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Minister Zdrowia Adam Niedzielski na czwartkowej konferencji prasowej poinformował o zamknięciu przedszkoli na najbliższe dwa tygodnie. Wprowadzono jednak jeden wyjątek. Dotyczy on dzieci medyków i służb mundurowych - żołnierzy, policji, funkcjonariuszy straży pożarnej i personelu medycznego, dla których opieka nad dziećmi ma zostać zapewniona, aby nie odciągać ich od pracy w szpitalach.

Ważne! Rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Oddziały przedszkone zapewnią opiekę dla dzieci rodziców wykonujących zawody medyczne i służb porządkowych w trakcie wykonywania zadań służbowych związanych z COVID-19. W związku z tym prosimy o zgłaszanie mailowe lub telefoniczne konieczności zapewnienia takiej opieki do  wychowawców grup w dniu 26.03.2021 r. celem organizacji pracy oddziałów przedszkolnych.

ŚRODA Z PROFILAKTYKĄ

„Środa z profilaktyką” to cykliczna akcja Narodowego Funduszu Zdrowia, poświęcona profilaktyce chorób i promocji zdrowia.

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna uruchomiła dodatkowy telefon interwencyjny, czynny codziennie od 8:00 do 17:00 pod numerem 699-869-932
Na czas pandemii Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Jaworznie uruchamia w godzinach od 17:00 do 19:00 również telefon zaufania, pod numerem 699-869-932, dyżur pełnią psycholodzy i terapeuci, którzy udzielą wsparcia w trudnych sytuacjach.
linku do strony poradni : https://ppp.jaworzno.edu.pl/

LIST DO RODZICÓW - załącznik

Link do ankiety badającej  potrzeby w zakresie pomocy, jaką może udzielić  Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Jaworznie.

PROCEDURA PRÓBNEGO EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

Szanowni Rodzice.

Poniżej została zamieszczona procedura próbnego egzaminu ósmoklasisty.

Proszę o zapoznanie się.

Procedura - egzamin próbny ósmoklasisty