Zebranie dla rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 14 im. Majora Henryka Sucharskiego w Jaworznie  informuje,  że zebranie rodziców dzieci rozpoczynających naukę w klasie I w roku szkolnym 2024/2025  odbędzie się w dniu  18.06.2024r.  o godz.  17:00 w świetlicy szkolnej.

Serdecznie zapraszamy.

06.2024

List Ministra Zdrowia

05.2024

Bezpieczeństwo dzieci na terenie szkoły.

W związku z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom/dzieciom przebywającym na terenie szkoły, zwracam się

z prośbą o wzmożenie ostrożności i uwagi podczas poruszania się na terenie szkoły rowerem lub hulajnogą.

M. Stankiewicz

dyrektor szkoły

Informacja Narodowego Funduszu Zdrowia

Przejdź do - Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 14 w Jaworznie

Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 14 w Jaworznie

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

pisał Janusz Korczak.

Dlatego i my postanowiliśmy zorganizować

kolejne wydarzenie w tym

roku szkolnym, aby zapewnić naszym podopiecznym

dużą dawkę radości i zabawy.

Sobotnie przedpołudnie 11 maja 2024 r. można było miło spędzić na Festynie Rodzinnym. Różnorodność przygotowanych atrakcji zadowoliła nawet tych najbardziej wybrednych, a o nudzie nie było mowy. Rozgrywki sportowe, loteria fantowa, dmuchane zamki, konna przejażdżka, prezentacja radiowozu i wozu strażackiego, malowanie twarzy i plecenie warkoczyków. Kawiarenka pod chmurką zapewniła pyszne domowe ciasta, słodkie naleśniki i czekoladowe przekąski. Dla tych, co nie liczą kalorii, były kiełbaski z grilla, frytki, chleb ze smalcem, popcorn, wata cukrowa i lody. Porządnej dawki witamin dostarczyły nam owocowe desery i szaszłyki. Niespodziewanie na festynie pojawił Sznupek, by przywitać się z dziećmi. Wszyscy chętnie zrobili sobie zdjęcie z sympatyczną maskotką. Rodzinne kolekcje zdjęć wzbogaciły się też o te, wykonane w zabawnych okularach, wąsach czy błyszczącym kapeluszu przy specjalnie przygotowanej „ściance”. Mośnicy roślin mogli zakupić nowe okazy do swoich ogrodów.

Na festynie gościliśmy Pana Pawła Nowaka - Mistrza Świata tricków z ZOŚKĄ, który zaprezentował swoje umiejętności. Na boisku szkolnym można było również obejrzeć wspaniały pokaz przygotowany przez przedstawicieli Centrum Capoeira Jaworzno. Państwo Adamczyk, rodzice uczennicy z klasy III, przeprowadzili licytację voucherów, przekazanych przez sponsorów.

W tym dniu odbył się także finał Szkolnego Konkursu „Mam Talent”, podczas którego uczniowie naszej szkoły zaprezentowali publiczności swoje umiejętności muzyczne, wokalne, taneczne i recytatorskie. Występ uczestników konkursu poprzedził pokaz talentów naszych najmłodszych podopiecznych – przedszkolaków z grupy A.

Serdecznie dziękujemy sponsorom za zaangażowanie i współorganizację wydarzenia. Wasze otwarte serca, bezinteresowna pomoc i wsparcie zapewniły nam zasoby potrzebne do realizacji tego wspaniałego przedsięwzięcia.

Partnerzy naszego pikniku:

- Rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Jaworznie,

- Oddział PKO Banku Polskiego,

- Południowy Koncern Węglowy,

- ART-COM Sp. z o. o.,

- Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie,

- Spotted: Jaworzno,

- Wydawnictwo Nowa Era,

- Piekarnia „Wala” Jaworzno,

- Multikino Galena,

- Pizza Hut,

- KFC,