Jesteś tutaj: Start / Karta rowerowa

Karta rowerowa

Zasady ruchu drogowego

Proszę o zapoznanie się z zasadami ruchu drogowego - załącznik

10.2020

Przepisy ruchu drogowego

dla rowerzystów

Każdy wyjeżdżający na drogę musi znać i przestrzegać wszystkich przepisów, również przepisy ruchu drogowego dla rowerzystów. Rowerzyści są pełnoprawnymi użytkownikami ruchu drogowego, obowiązuje ich większość tych samych zasad, co kierowcę samochodu.

12.2017

Czytaj więcej o: Przepisy ruchu drogowego

Zasady bezpieczeństwa

Dziesięć złotych zasad bezpieczeństwa w domu, drodze do szkoły i podczas zabawy:

1. Informuj zawsze rodziców lub opiekunów gdzie wychodzisz, z kim i kiedy wrócisz.
  2. Bądź nieufny wobec osób nieznanych, nie oddalaj się z nimi, nie przyjmuj od nich jakichkolwiek prezentów.
  3. Baw się w grupie innych dzieci, w miejscu do tego przeznaczonym. Nie wchodź na teren budowy lub do starych opuszczonych budynków.
  4. Idź do szkoły drogą bezpieczną, często uczęszczaną. Nie przechodź „na skróty” przez miejsca ustronne.
  5. Nie jedź na rowerze po jezdni, gdy nie masz do tego uprawnień.
  6. Nie jedź obok drugiego uczestnika ruchu drogowego np. kolegi. Nie czepiaj się innego pojazdu np. furmanki.
  7. Nie baw się w pobliżu jezdni, nie graj tam w piłkę, nie wbiegaj nagle na jezdnię.
  8. Nie przebywaj nad zbiornikami wodnymi bez opieki dorosłych.
  9. Nie baw się petardami i sztucznymi ogniami.
  10. Bądź widoczny - z odblaskiem bezpiecznie.

11.2017