Przejdź do - Mikołajkowe czytanie w zerówce

Mikołajkowe czytanie w zerówce

Dzisiaj zerówkę odwiedził bibliotekarz szkolny, aby poczytać dzieciom. Wysłuchały one krótkiego opowiadania pt. "Prezent dla Świętego Mikołaja", po czym nastąpiła interesująca dyskusja na temat treści utworu i ukrytego w niej morału. Następnie wspólnie pobujaliśmy się do utworu Majki Jeżowskiej "Kochany Panie Mikołaju". Na zakończenie naszego spotkania dzieciaki wykonały wspaniałe rysunki, prezentujące ich pomysły na obdarowanie Świętego Mikołaja. Było bardzo miło gościć wśród takich wspaniałych słuchaczy. Miejmy nadzieję, że wkrótce znowu nadarzy się taka okazja!

12.2023

Przejdź do - Olimpiada "Od przedszkolaka do olimpijczyka"

Olimpiada "Od przedszkolaka do olimpijczyka"

Z przyjemnością informuję, że w dniu 13.05.2023 Grupa "B" z naszego oddziału przedszkolnego miała zaszczyt uczestniczyć w finale Olimpiady Sportowo-Rekreacyjnej "Od przedszkolaka do olimpijczyka".

Z wielką radością pragnę podzielić się wiadomością, że naszym przedszkolakom udało się zdobyć 4. miejsce w tej prestiżowej rywalizacji. To ogromny sukces, który należy uczcić.

Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności sportowe oraz umiejętność współpracy z innymi zespołami. Ich wysiłek, zaangażowanie i determinacja były widoczne przez cały turniej. Mimo młodego wieku, nasze przedszkolaki pokazały, że są pełne pasji i talentu.

Jestem przekonana, że możemy być niezwykle dumni z osiągnięcia naszej grupy "B". To doskonałe świadectwo ich pracy, ciężkiego treningu i wsparcia rodziców.

Gratulacje dla wszystkich dzieci z Grupy "B" za ich wysiłek i osiągnięcie 4. miejsca w finale Olimpiady Sportowo-Rekreacyjnej. Niech ten sukces będzie dla nas wszystkich źródłem inspiracji do dalszego rozwijania zdolności sportowych i rekreacyjnych naszych przedszkolaków.

05.2023

Przejdź do - Wycieczka do Straży Pożarnej

Wycieczka do Straży Pożarnej

Dnia 10.05.2023 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego Grupy "B" miały niezwykłą okazję uczestniczyć w wycieczce do Straży Pożarnej. Wizyta ta miała na celu edukację i zapoznanie przedszkolaków z pracą strażaków oraz zasadami bezpieczeństwa.

Przybycie na miejsce spotkania wywołało ogromne podekscytowanie wśród dzieci, które nie mogły doczekać się poznania tajników pracy strażaków. Na miejscu przedszkolaki miały okazję zobaczyć różne pojazdy strażackie.  W trakcie wycieczki dzieci miały także okazję zadawać pytania strażakom, co pozwoliło im dowiedzieć się więcej na temat codziennej pracy strażackiej oraz zasad bezpieczeństwa w przypadku pożaru.

Wszystkie dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń i zainteresowania światem straży pożarnej. Wycieczka ta nie tylko dostarczyła im radości i zabawy, ale również przyczyniła się do poszerzenia ich wiedzy na temat bezpieczeństwa oraz podziwu dla strażaków, którzy codziennie narażają swoje życie, aby pomagać innym.

05.2023

Światowy Dzień Kota

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

W tym dniu były zabawy takie jak wesołe „kocie zabawy”. Rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych, recytowanie wierszy i śpiewanie kocich piosenek. Dzieci oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają.

02.2023

Karnawał

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. W zorganizowanym balu karnawałowym dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe. Przedszkolaki zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, batmanów, piratów, kotki, czarodziejki, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach wraz z młodszymi kolegami i koleżankami z grupy „A”, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. W trakcie zabawy był czas na słodki poczęstunek, jak również pamiątkowe zdjęcia. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów oraz za słodki poczęstunek.

02.2023