Laboratoria przyszłości

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła dostała nowoczesny sprzęt do pracy z dziećmi np: drukarkę 3D,filamenty, mikrofony, kamerę ze sprzętem, mikroskop, teleskop itp. Misją projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W zeszłym tygodniu nauczyciele przeszli odpowiednie szkolenie dotyczące korzystania z drukarki 3D.

Nowy rok szkolny zapowiada się bardzo nowocześnie i ciekawie!

Artykuły

Przejdź do - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - MAJ

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - MAJ

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI-MAJ

 

W maju uczniowie klasy 8 a i 8 b na lekcjach fizyki omawiali zagadnienia z optyki dotyczące rodzajów zwierciadeł i ich zastosowań. Podczas zajęć uczniowie uczyli się rozróżniać rodzaje zwierciadeł wykorzystując do tego celu zwierciadła pozyskane w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Uczniowie klas 6a i 6 b w ramach zajęć techniczno-informatycznych wykonywali projekty czterolistnej koniczyny z wykorzystaniem drukarki 3D, pozyskanej w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Następnie piękne, zielone, czterolistne koniczynki szóste klasy wręczyły na szczęście ósmoklasistom przed egzaminami.

Anna Dzierwa-Jaromin

29
05.2023

Przejdź do - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - KWIECIEŃ

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - KWIECIEŃ

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI- KWIECIEŃ

 

W kwietniu klasy 6 A i 6 B, pod opieką nauczyciela informatyki, podczas zajęć techniczno- informatycznych, wykonywały projekty wielkanocnych ozdób świątecznych. Do tego celu wykorzystywały drukarkę 3 D pozyskaną w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Uczniowie wydrukowanymi ozdobami świątecznymi udekorowali pracownię informatyczną.

Anna Dzierwa-Jaromin

04
05.2023

Przejdź do - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - MARZEC

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - MARZEC

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI- MARZEC

W marcu klasy 6a i 6b pod opieką nauczyciela informatyki zaprojektowały breloczki na klucze do sal lekcyjnych. Następnie wykonały ich wydruk za pomocą drukarki 3 D pozyskanej w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Uczniowie klas 8 wykorzystali wagę laboratoryjną pozyskaną w ramach programu Laboratoria Przyszłości do przygotowania naważek różnych substancji chemicznych niezbędnych do sporządzenia roztworów o określonym stężeniu. Powyższe roztwory zostały zastosowane podczas warsztatów chemicznych.

 

Anna Dzierwa-Jaromin

12
04.2023

Przejdź do - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - LUTY

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - LUTY

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI- LUTY

W lutym nasza szkoła także korzystała ze sprzętu i pomocy dydaktycznych pozyskanych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Klasy 6 A i 6 B w czasie zajęć techniczno- informatycznych projektowały breloczki w kształcie serduszek a następnie za pomocą drukarki 3 D robiły wydruk pięknych serduszek.

Uczniowie klasy 8 A i 8 B w czasie lekcji fizyki wykonywali doświadczenia polegające na wyznaczaniu okresu drgań wahadła oraz częstotliwości oraz badali doświadczalnie zależność okresu drgań wahadła od jego długości. Podczas swojej pracy używali taśmy miernicze pozyskane w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Stosowali je w celu zmierzenia długości przygotowanych wahadeł oraz do mierzenia amplitudy wahadeł.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć.

Anna Dzierwa - Jaromin

06
03.2023

Przejdź do - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - STYCZEŃ

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - STYCZEŃ

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI- STYCZEŃ

W styczniu nasza szkoła także korzystała z pomocy pozyskanych w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości. Tym razem uczniowie pod opieką nauczyciela informatyki zapoznali się krok po kroku z instrukcją obsługi mBotów. Następnie uczyli się składać mBoty. Zajęcia z robotyki pozwoliły uczniom poszerzyć wiadomości z mechaniki, elektroniki i myślenia projektowego.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć.

Anna Dzierwa-Jaromin

01
02.2023