Laboratoria przyszłości

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła dostała nowoczesny sprzęt do pracy z dziećmi np: drukarkę 3D,filamenty, mikrofony, kamerę ze sprzętem, mikroskop, teleskop itp. Misją projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W zeszłym tygodniu nauczyciele przeszli odpowiednie szkolenie dotyczące korzystania z drukarki 3D.

Nowy rok szkolny zapowiada się bardzo nowocześnie i ciekawie!

Artykuły

Przejdź do - DZIEŃ NAUKOWCA W SP 14

DZIEŃ NAUKOWCA W SP 14

19.04.24 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Naukowca. Z tej okazji przedstawiono audycję na temat wybitnych naukowców i ich osiągnięć. Na sali gimnastycznej klasy 1-8 oraz przedszkolaki uczestniczyły w pokazach doświadczeń biologiczno- chemiczno- fizycznych, warsztatach z wykorzystaniem okularów VR, długopisów 3D pozyskanych w ramach programu Laboratoria Przyszłości, a także odwiedziły kącik z zagadkami. 

Przeprowadzono następujące konkursy:
1. Konkurs na Mistrza Intelektu. Mistrzem Intelektu w klasach 1-3 został: Borys Dzikowski z kl 3b, w klasach 4-8 Jakub Marasik z klasy 8 a.
2. Konkurs na plakat „Wybitni fizycy, chemicy i ich odkrycia”, w którym: I miejsce zajęła Wiktoria Kudyk z klasy 8 A, II miejsce zajęła Julia Frajcosz z klasy 7, a III miejsce zajęli: Emilia Gwizdoń z klasy 7b i Tymoteusz Adamczyk z klasy 8 a.
3. Konkurs na najciekawsze przebranie naukowca, w którym zwycięzcą został Maciej Chruścik z klasy 4a , a wyróżnienie otrzymała Wiktoria Bartosik z klasy 2a.
Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z Dnia Naukowca.

28
04.2024

Przejdź do - Laboratoria Przyszłości - I półrocze

Laboratoria Przyszłości - I półrocze

 
Nasza szkoła w tym roku szkolnym kontynuuje uczestnictwo w programie Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy Centrum GovTech. Celem inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Dzięki otrzymanemu wsparciu uczniowie szkoły na bieżąco korzystają z nowoczesnych narzędzi technologii wspierających edukację. Nowoczesny sprzęt taki jak np. drukarka 3 D, długopisy 3 D, Gogle VR, klocki Gigo, pistolety do klejenia itp. są wykorzystywane podczas lekcji przedmiotowych, zajęć dodatkowych, a także podczas zajęć świetlicowych. Projekt „ Laboratoria Przyszłości” daje uczniom możliwości rozwijania swoich zainteresowań, wykorzystania sprzętu w praktyce, sprzyja integracji oraz współtworzeniu kreatywnych projektów.
                                                                                                                                              Anna Dzierwa-Jaromin

09
01.2024

Przejdź do - SZKOLENIE WEWNĘTRZNE „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”.

SZKOLENIE WEWNĘTRZNE „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”.

W naszej szkole, w ramach programu Laboratoria Przyszłości, odbyło się wewnętrzne szkolenie dla nauczycieli. Zostało ono przeprowadzone przez  p. Annę Wierzycką i p. Karolinę Żbik. Szkolenie dotyczyło nabycia przez nauczycieli umiejętności wykorzystania cyfrowych narzędzi w praktyce szkolnej.

02
10.2023

Przejdź do - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - CZERWIEC

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - CZERWIEC

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI- CZERWIEC

 

W czerwcu podczas zajęć świetlicowych uczniowie wykonywali różne konstrukcje za pomocą klocków pozyskanych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Uczniowie klas 6a na zajęciach technicznych poznali zasadę działania długopisów 3 D a następnie przy ich pomocy tworzyli swoje prace na gotowych szablonach oraz według własnego pomysłu.

Poprzez wykorzystanie powyższych pomocy dydaktycznych uczniowie ćwiczyli swoje zdolności manualne, rozwijali kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i artystyczną.

Anna Dzierwa- Jaromin

 

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć.

28
06.2023

Przejdź do - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - MAJ

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - MAJ

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI-MAJ

 

W maju uczniowie klasy 8 a i 8 b na lekcjach fizyki omawiali zagadnienia z optyki dotyczące rodzajów zwierciadeł i ich zastosowań. Podczas zajęć uczniowie uczyli się rozróżniać rodzaje zwierciadeł wykorzystując do tego celu zwierciadła pozyskane w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Uczniowie klas 6a i 6 b w ramach zajęć techniczno-informatycznych wykonywali projekty czterolistnej koniczyny z wykorzystaniem drukarki 3D, pozyskanej w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Następnie piękne, zielone, czterolistne koniczynki szóste klasy wręczyły na szczęście ósmoklasistom przed egzaminami.

Anna Dzierwa-Jaromin

29
05.2023

Przejdź do - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - KWIECIEŃ

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - KWIECIEŃ

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI- KWIECIEŃ

 

W kwietniu klasy 6 A i 6 B, pod opieką nauczyciela informatyki, podczas zajęć techniczno- informatycznych, wykonywały projekty wielkanocnych ozdób świątecznych. Do tego celu wykorzystywały drukarkę 3 D pozyskaną w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Uczniowie wydrukowanymi ozdobami świątecznymi udekorowali pracownię informatyczną.

Anna Dzierwa-Jaromin

04
05.2023