Laboratoria przyszłości

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła dostała nowoczesny sprzęt do pracy z dziećmi np: drukarkę 3D,filamenty, mikrofony, kamerę ze sprzętem, mikroskop, teleskop itp. Misją projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W zeszłym tygodniu nauczyciele przeszli odpowiednie szkolenie dotyczące korzystania z drukarki 3D.

Nowy rok szkolny zapowiada się bardzo nowocześnie i ciekawie!

Artykuły

Przejdź do - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - PAŹDZIERNIK

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - PAŹDZIERNIK

 

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI- PAŹDZIERNIK

W miesiącu październiku nasza szkoła także korzystała ze sprzętu i pomocy dydaktycznych pozyskanych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Podczas akademii z okazji Dnia Nauczyciela wykorzystano nagłośnienie- kolumnę Yamaha oraz mikrofon dynamiczny z akcesoriami.

Klasy 6 A i 6 B w czasie zajęć techniczno- informatycznych rozpoczęły pierwszy etap pracy z projektami 3 D w programie Tinkercad. Uczniowie z pomocą nauczyciela informatyki wykonywali modele domków, dyni oraz kostek z literami. Był to jeden z etapów przed przystąpieniem do wydruku.

Klasy 4 A i 4 B podczas lekcji przyrody poznały zasadę działania stacji pogodowej z akcesoriami, pozyskanej w ramach programu. Następnie uczyły się odczytywać za pomocą stacji pogodowej jaka temperatura panuje w klasie, na zewnątrz, czy dzień jest słoneczny, czy spodziewane są opady oraz jakie jest ciśnienie atmosferyczne.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć.

Anna Dzierwa-Jaromin

 

03
11.2022

Przejdź do - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI- WRZESIEŃ

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI- WRZESIEŃ

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI- WRZESIEŃ

 

Już we wrześniu nasza szkoła podczas lekcji wykorzystywała sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Klasy 6 A i 6 B podczas lekcji informatyki zapoznały się z obsługą drukarki 3D aby w przyszłości wykorzystać jej potencjał i możliwości. Klasa 7 A podczas lekcji fizyki wykonywała pomiary przy użyciu taśmy mierniczej i suwmiarek. Klasy 4 A i 4 B podczas lekcji przyrody dokonywały pomiaru klasopracowni przy zastosowaniu taśmy mierniczej pozyskanej w ramach programu. Na lekcji techniki z kolei uczniowie klas 5 wykonywali jesienny obrazek z zastosowaniem metalowych nożyków zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć.

Anna Dzierwa-Jaromin

06
10.2022

Laboratoria Przyszłości