Grupa A

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Dzień Ziemi w przedszkolu w grupie A

Dzień Ziemi w przedszkolu w grupie A

„DZIEŃ ZIEMI”

Dziś w przedszkolu przeprowadziłam zajęcia na temat "Dnia Ziemi." Rozmawialiśmy o kodeksie ekologa i o tym, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Pokazałam dzieciom plakaty z inspirującymi cytatami o Ziemi, które miały na celu zachęcić ich do refleksji nad pięknem i delikatnością przyrody. Wspólnie z dziećmi segregowaliśmy odpady do odpowiednich koszy, dzięki czemu mogły nauczyć się, jak ważne jest odpowiednie sortowanie śmieci oraz poznawały różne rodzaje odpadów. Pod koniec zajęć wszystkie dzieci razem kolorowały dużą pracę plastyczną, która przedstawiała piękno natury i zachęcała do jej ochrony. To było świetne podsumowanie zajęć, które wzmocniło w dzieciach poczucie odpowiedzialności za środowisko.

 

22
04.2024

Przejdź do - Wycieczka przedszkolaków z grupy A

Wycieczka przedszkolaków z grupy A

          WYCIECZKA DO CENTRUM ROZRYWKI „BAJKOWY LABIRYNT”
 
16 kwietnia 2024 r. przedszkolaki z grupy A udały się na wycieczkę do Centrum Rozrywki  „Bajkowy labirynt” w Jaworznie. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni, a także integracja dzieci. Przedszkolaki mogły sprawdzić swoje poczucie równowagi, siłę mięśni, zwinność i szybkość reakcji. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Dzieci z wielką chęcią korzystały także z mini pojazdów. Do przedszkola wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń i emocji.

21
04.2024

Przejdź do - Dzień Kobiet w grupie A

Dzień Kobiet w grupie A

Dzień Kobiet
8 marca -  to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat” i wręczyli piękne laurki i upominki. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni, wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie. Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże, dziękują chłopcom za piękne życzenia i kwiaty.

11
03.2024

Przejdź do - Dzień Dinozaura

Dzień Dinozaura

DZIEŃ DINOZAURA

Dzień Dinozaura był niezapomnianym przeżyciem dla naszych małych odkrywców! Dzieci miały okazję zgłębić tajemnice prehistorycznego świata, ucząc się fascynujących faktów o dinozaurach i ich historii. Wspólnie układaliśmy puzzle, bawiliśmy się w grę "Pozy jaja" oraz kolorowaliśmy przygotowane kolorowanki. Nie zabrakło też emocjonującej gry w memory, która rozwijała pamięć i koncentrację. Największą frajdą było jednak układanie dinozaurów według wzoru w ramce, co rozbudzało kreatywność i zdolności manualne dzieci. Dzięki tym aktywnościom nasze przedszkolaki nie tylko świetnie się bawiły, ale też poszerzyły swoją wiedzę o fascynującym świecie dinozaurów!
 
 

06
03.2024

Przejdź do - Walentynki w grupie A

Walentynki w grupie A

17
02.2024

Przejdź do - Dzień Babci i Dziadka w grupie przedszkolnej A

Dzień Babci i Dziadka w grupie przedszkolnej A

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z grupy „A” gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz taniec, który ćwiczyły na tę uroczystość.  W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, a następnie zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.
To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy.

31
01.2024