Grupa A

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty

Buziak, buziak dla mamusi od syneczka i córusi

Buziak, buziak dla tatusia od córeczki i synusia”

To słowa piosenki, która dała się słyszeć w całym przedszkolu
26 maja 2023r.

Z okazji szczególnego święta, którym jest bez wątpienia  Dzień Mamy i Taty, dzieci z oddziału przedszkolnego A, przygotowały dla swoich rodziców wspaniałą niespodziankę.

Piosenką, wierszem i tańcem dzieci wyraziły uczucia, jakimi darzą swoich rodziców. Oczywiście nie obyło się bez wzruszenia i gorących uścisków.

Mamusie i tatusiowie są ważnymi członkami każdej rodziny. Dzieci w wieku przedszkolnym są żywym przekazem stosunków społecznych, panujących w swoich rodzinach. Często bawią się w dom, przyjmują rolę rodziców. Swoimi gestami, zachowaniem i słowami podkreślają ich ważność i mądrość. Dzieci są pełne uczuć, miłości i szacunku do swoich najbliższych. Można w nich doszukiwać się wielu mądrości życiowych, które są przekazywane młodemu pokoleniu.

 Ta uroczystość była okazją do integracji środowiska rodzinnego i przedszkolnego, wspólnego przeżywania radości, okazywania miłości rodzicom przez swoje pociechy.

 

Leokadia Dolega

31
05.2023

Przejdź do - WYCIECZKA DO CENTRUM ROZRYWKI „BAJKOWY LABIRYNT”

WYCIECZKA DO CENTRUM ROZRYWKI „BAJKOWY LABIRYNT”

18 maja 2023 r. przedszkolaki z grupy A udały się na wycieczkę do Centrum Rozrywki „Bajkowy labirynt” w Jaworznie. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni, a także integracja dzieci. Przedszkolaki mogły sprawdzić swoje poczucie równowagi, siłę mięśni, zwinność i szybkość reakcji.

Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Dzieci z wielką chęcią korzystały także z mini pojazdów. Do przedszkola wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń i emocji.

 

 

29
05.2023

Przejdź do - Wycieczka do Straży Pożarnej

Wycieczka do Straży Pożarnej

10 maja dzieci z naszego oddziału przedszkolnego wybrały się na pieszą wycieczkę do Straży Pożarnej w naszym mieście. Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm. Z ogromnym entuzjazmem dzieci obserwowały wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego. Strażacy przypomnieli, w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998.

Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Straży Pożarnej za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.

 

Leokadia Dolega

15
05.2023

Przejdź do - Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Akcja „Sprzątamy dla Polski”

 

W piątek 21 kwietnia przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych A i B obchodziły Dzień Ziemi. Święto było okazją do edukacji ekologicznej i dobrej zabawy.

22 kwietnia przypada Dzień Ziemi, znany jako Międzynarodowy Dzień Ziemi. To największe ekologiczne święto obchodzone na całym świecie od 1970 roku. W naszym kraju po raz pierwszy obchodzono je w 1990 roku. To wspaniała okazja, aby podjąć temat szeroko rozumianej ekologii i ochrony środowiska.

Był to dzień pełen radości i nauki o ekologii. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielony kolor. Były wspólne zabawy na świeżym powietrzu, a także sprzątanie terenu wokół wejścia do przedszkola. Dzieci grabiły liście i zbierały śmieci. Następnie, wraz z nauczycielami, sadziły kwiatki zarówno do skrzynki, jak i do ziemi. Dzieci uczyły się podstawowych zasad pielęgnacji roślin oraz rozwijały swoje umiejętności manualne. Wspólnie podjęliśmy szereg działań wpisujących się w szeroko rozumianą ekologię. Dzieci śpiewały piosenki nawołujące do szanowania przyrody, opracowały wspólnie Kodeks Małego Ekologa, który przyrzekły stosować.

Wszystkie działania przedszkolaków miały na celu propagowanie idei ochrony środowiska oraz zachęcanie do dbania o naszą planetę. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak ważne jest nasze otoczenie oraz, jak wiele dobrego możemy zrobić, dbając o nie każdego dnia.

 

25
04.2023

Przejdź do - Powitanie wiosny

Powitanie wiosny

POWITANIE WIOSNY

W dniu 21 marca 2023 r. dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy - powitania wiosny”. Barwnym korowodem, z Marzanną przeszliśmy ulicami naszej dzielnicy. Dzieci radośnie śpiewały wiosenne piosenki i skandowały hasła: Precz zimo zła…, Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na Ciebie już czeka…

Na zakończenie pochodu powitano wiosnę kolorowymi gaikami. Obrzędom tym towarzyszyła radosna atmosfera. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję, że zagości u nas na dobre.

24
03.2023