Grupa A

Dzień Drzewa

W piątek - 9 października obchodziliśmy w naszej grupie „Święto Drzewa”. Dzieci miały okazję do czerpania radości ze wspólnych zabaw, sprawdzały swoje wiadomości na temat drzew i dbania o środowisko, dzięki czemu rozwijały świadomość ekologiczną i zrozumiały aktywną postawę wobec środowiska.

W czasie zabaw badawczych w ogrodzie dzieci obserwowały drzewa, zapoznawały się z nimi za pomocą dotyku, węchu, wzroku, słuchu (przytulały się, obejmowały, wąchały korę, porównywały wysokość i grubość pnia, wsłuchiwały się „co mówi drzewo, aby potem nadać drzewu własne imię ”).

Przedszkolaki wykonały wspólną pracę plastyczną "Jesienne drzewo", która ozdobiła tablicę przy naszej sali. Stworzyliśmy też wspólnie „kodeks małego obrońcy lasów”, który dzieci zaakceptowały „własnym podpisem” – paluszkiem maczanym w farbie.

Lucyna Dolega

Maria Wątroba

Święto Jabłka

Święto Jabłka”

Niosły dzieci z sadu koszyk, koszyk przepełniony,

jabłek żółtych, jabłek kwaśnych, jabłuszek zielonych”.

Dnia 6 października, w naszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy „Święto Jabłka”.

W tym dniu, dzieci miały założone ubrania w kolorze czerwonym i zielonym, a głowy ich zdobiły opaski z jabłkiem. Na dzieci czekało wiele niespodzianek. Najpierw odbyła się pogadanka na temat zdrowotnych walorów jabłek. Przedszkolaki opisywały jabłko, jego wygląd, zapach, smak. Wysłuchały wierszy o jabłkach, wymieniły potrawy, które robi się z jabłek. Dzieci brały również udział w quizie „Co wiemy o jabłkach?”, a także w konkurencjach zręcznościowych, takich jak: „Wędrujące jabłko”, „Jabłkowy wyścig”, „Turlaj się, turlaj”.

Przedszkolaki degustowały mus oraz sok jabłkowy. Wykonały piękną pracę plastyczną. Dzieci pozowały do zdjęć w „jabłuszkowej fotobudce”. Zajęcia i zabawy przeprowadzone właśnie w taki sposób, zachęcają dzieci do sięgania po owoce oraz promują zdrowy styl życia.

To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu, o którym dzieci szybko nie zapomną.

Urodziny Agatki

5 października świętowaliśmy 3 URODZINY Agatki. Jak zwykle dzieci zaśpiewały solenizantce „sto lat” i złożyły życzenia. Agatka poczęstowała wszystkich słodyczami. Na pamiątkę od koleżanek i kolegów otrzymała zielony balonik oraz dyplom z odbitymi paluszkami dzieci.

Lucyna Dolega

Maria Wątroba

Urodziny Mikołajka

URODZINKI MIKOŁAJKA

Dzisiaj nawet mały smoczek
przyszedł na twój 4 roczek.

Przyjmij więc od niego kwiatka

na te Twoje 4 latka.

Wszystkiego najlepszego!

Uwielbiamy świętowanie urodzin!

Mikołaj skończył cztery lata i z tej okazji przyniósł czekoladki, by poczęstować nimi koleżanki i kolegów z grupy. Oczywiście wcześniej wspólnie zaśpiewaliśmy małemu jubilatowi uroczyste „Sto lat!” i złożyliśmy życzenia. W koronie na głowie, z uśmiechem, częstował koleżanki i kolegów. Na pamiątkę otrzymał „śmieszny balon”. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

Dzień Chłopaka

Każdy przedszkolak o tym wie, że kiedy wrzesień kończy się, od najmłodszego po starszaka każdy świętuje Dzień Chłopaka. W dniu 30 września w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Na twarzach chłopców pojawiły się indiańskie barwy, każdy chłopak wybierał sobie indiańskie imię oraz powitał się okrzykiem „Houk!”Była też „bitwa” papierowymi kulkami.

Po różnych konkursach i indiańskich pląsach dziewczynki odśpiewały chłopcom uroczyste „STO LAT” i wręczyły upominki, po czym wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Na koniec dzieci „tropiły indiański skarb”- pudełko z balonikami z niespodzianką, ukryte w sali, przy wskazówkach nauczyciela oraz strzałkach wskazujących drogę.

Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

Zdjęcia wykonane podczas uroczystości są miłym wspomnieniem tych chwil.