11.2019

POKOCHAJ PLUSZOWEGO MISIA, ON PRZYJACIELEM DZIECI JEST, DOROTKA, ANIA I JUSTYSIA, WESOŁO WSZYSCY BAWMY SIĘ”

W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszego oddziału przedszkolnego tradycyjnie obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Do grupy przyszedł także olbrzymi Kubuś Puchatek – ulubiona maskotka, z którym dzieci wesoło bawiły się. Przedszkolaki, opowiadały o swoich misiach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, o historii ich powstania, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się „w starego niedźwiedzia” oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki: „Pokochaj pluszowego misia", odgadywały również zagadki związane z misiami, próbowały smakołyków każdego misia słodkiego miodu i brały udział w konkurencji: kto szybciej zje miód. Powstały też piękne prace plastyczne wykonane nową dla dzieci techniką z wykorzystaniem gąbki. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości, gdyż Miś to najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.