8 A zdalnie wykonała doświadczenia chemiczne

05.2020

Chętni uczniowie z klasy 8 A wykonali dodatkowe zadanie z chemii. Polegało ono na wykonaniu 3 doświadczeń chemicznych:

• Jak zrobić pianę przy użyciu sody i octu

• Jak zrobić z jajka piłeczkę pingpongową?

• Jak napompować balon przy użyciu sody i octu

Uczniowie musieli samodzielnie wymyślić instrukcje przeprowadzenia doświadczeń w oparciu o informacje na różnych stronach internetowych oraz na YuTubie. Następnie przeprowadzili eksperymenty, które udokumentowali zdjęciami, filmikami i uzupełnili przygotowane przez nauczyciela karty pracy, które zawierały obserwacje, wnioski z doświadczeń oraz równania chemiczne. Wszystkie osoby, które przeprowadziły doświadczenia spisały się na medal. W nagrodę otrzymały oceny celujące za zadanie z chemii. Poniżej prezentujemy wybrane filmiki i zdjęcia z doświadczeń uczniów przeprowadzonych w domu, czy też na ogrodzie.

Anna Dzierwa-Jaromin