Dobranockowe czytanki po raz trzeci

05.2020

Świętujemy dalej Tydzień Bibliotek. Tym razem spędziliśmy trochę czasu z Mikołajkiem i jego kompanami ze szkolnej ławki i podwórka. Opowiedział nam, jakie miał fantastyczne, niezapomniane i pełne słodkich upominków Święta Wielkanocne. Jego rodzice też z pewnością zapamiętają je na długo, ale raczej nie będą to miłe wspomnienia. Potem przeżywaliśmy z nim chwile rozczarowania i wściekłości, kiedy okazało się, że do szkoły ma się udać ubrany w nowy jasnoniebieski sweter z trzema żółtymi kaczuszkami - prezent od zachwyconej tym pomysłem mamy. Na koniec poznaliśmy historię pewnego konkursu, który przyczynił się do powstania wielu poważnych problemów i dylematów w życiu tego małego chłopca. Opowiadania pochodzą z książki "Nieznane przygody Mikołajka", której autorzy to znakomity duet - R. Goscinny i JJ. Sempe. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne wieczorne spotkanie z literaturą dla młodych czytelników.