Zasady obowiązujące w świetlicy szkolnej w czasie trwania epidemii COVID – 19

01.2021

Zasady obowiązujące w świetlicy szkolnej w czasie trwania epidemii COVID – 19

1. Zaleca się deklarowanie udziału w zajęciach świetlicowych dzieci, których oboje rodziców/prawnych opiekunów pracuje.

2. Zapisy do świetlicy odbywają się na podstawie karty uczestnika zajęć, którą można odebrać od wychowawcy klasy podczas spotkania 1 września 2020 r. lub pobrać ze strony internetowej szkoły. Wypełnioną kartę dziecko przekazuje wychowawcy świetlicy do dnia 04 września 2020 r.

3. Rodzice/prawni opiekunowie nie wchodzą do świetlicy.

4. Rodzice/prawni opiekunowie mają obowiązek przyprowadzania do świetlicy dzieci zdrowe bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych.

5. Zobowiązuje się rodziców/prawnych opiekunów do przestrzegania godzin pobytu dziecka
    w świetlicy zadeklarowanych w karcie uczestnika.

6. Uczniów w świetlicy obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

7. Każdy uczeń dezynfekuje ręce przed wejściem do świetlicy, przed jedzeniem, po powrocie ze świeżego powietrza i po przyjściu z toalety.

8. Wychowawcy świetlicy zachowują dystans w kontaktach z uczniami, w razie konieczności zabezpieczają nos i usta maseczką lub przyłbicą.

9. Dzieci nie powinny przynosić żadnych zabawek i osobistych przedmiotów
    z wyjątkiem bloku rysunkowego i wyposażonego piórnika (kredki, ołówek, pióro, nożyczki, klej itp.).

10. Przedmioty używane przez dzieci podczas zajęć i zabaw są codziennie dezynfekowane (piłki, skakanki, klocki itp.)

11. Dzieci nie mogą korzystać z gier, książek, pluszowych maskotek i innych elementów wyposażenia świetlicy, których nie można zdezynfekować.

12. Pomieszczenie świetlicy jest wietrzone, nie rzadziej niż co godzinę.

13. W miarę możliwości będą prowadzone zajęcia ruchowe na otwartej przestrzeni na terenie szkoły (boisko, bieżnia).

14. Ze względów bezpieczeństwa uczniowie nie korzystają z wieszaków przed świetlicą, zostawiając odzież i obuwie we własnej szatni.