Podsumowanie stycznia i lutego!

03.2021

Po zakończeniu ferii dzieciaki wróciły do szkoły dopiero 18 stycznia, z tego względu pierwszy miesiąc nowego roku nie mógł być osobno podsumowany. Zatem teraz nadeszła odpowiednia pora na wspólne ujęcie dwóch miesięcy. W tym okresie wypożyczonych zostało 461 książek: 76 lektur i 385 związanych z zainteresowaniami naszych milusińskich. W wypożyczalni bibliotecznej odnotowano 491 odwiedzin, zaś w czytelni pojawiło się  78 osób. Najwięcej odwiedzających  czytelnię pojawiło się 26 lutego, kiedy to biblioteka szkolna gościła klasę 2b wraz z wychowawczynią, którzy przybyli aby poznać nieco bliżej zawód bibliotekarza.
Największą liczbę wypożyczeń odnotowano 15 lutego, wtedy w bibliotece obchodziliśmy Walentynki, na uwagę zasługuje też dzień 17 lutego kiedy świętowaliśmy Światowy Dzień Kota. Trzeba przyznać, że akcje czytelnicze zdecydowanie przyczyniają się do wzrostu wypożyczeń.
Tym samym tak przedstawia się ranking najlepiej czytających klas:
I miejsce - kl. 2A - 104 wypożyczenia
II miejsce - kl. 1B - 84 wypożyczenia
III miejsce - kl. 2B - 73 wypożyczenia.
Tuż za nimi znalazła się klasa 1A z 69 wypożyczeniami.
Jeśli chodzi o indywidualne osiągnięcia czytelnicze po feriach zimowych, to sytuacja wygląda następująco:
Emma Wirska z kl. 1A - 23 książki ABSOLUTNE MISTRZOSTWO!
Julia Żak z kl. 1B - 13 książek
Emilka Wirska z kl. 3a - 13 książek
Natan Szybiak z kl. 1B - 12 książek
Maria Maler z kl. 1B - 12 książek
Dawid Hodana z kl. 1A - 11 książek
Igor Michalik z kl. 2B - 11 książek
Gratulujemy najlepszym i w oczekiwaniu na wiosnę zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki!

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"

chińskie przysłowie