Geosfera

05.2021

25 maja dzieci z naszej grupy odwiedziły Geosferę. Podążaliśmy śladami morskiej historii tego miejsca, poznaliśmy ciekawostki dotyczące notozaura (prajaszczura wodno-lądowego), który tu żył. Oglądaliśmy skamieniałości, cenne okazy, które skrywa dno kamieniołomu. Bawiliśmy się w odkrywców przyrodniczych skarbów, których jest tu mnóstwo.

Dzieci uczestniczyły również w warsztatach plastycznych, malowały gipsowe figurki kwiatów i motyli. Wykonane dzieła wręczyły swoim mamusiom z okazji Dnia Mamy.

Był również czas na zabawę, który dzieci doskonale wykorzystały na placu zabaw. Rodzice, którzy z nami pojechali (serdecznie dziękujemy) w sferze do grillowania przygotowali pyszne kiełbaski.

Dzień spędzony na Geosferze przyniósł wiele wrażeń, dużo wspaniałej zabawy oraz walorów edukacyjnych dla naszych przedszkolaków.

Mariola Gładys