Przedwiosenne czytanie w oddziałach przedszkolnych

03.2022

Oczekiwanie na nadejście wiosny było okazją aby spotkać się z przedszkolakami i przeczytać im książkę Elen DeLange "Przyjaciel na zawsze". Bohaterem opowieści jest samotny i bardzo zmarznięty bałwanek, któremu pomogła wiewiórka oraz inne zwierzęta leśne. Tak narodziła się między nimi wielka i prawdziwa przyjaźń. Jednak bałwanek zniknął, kiedy nadeszła wiosna i słońce coraz bardziej zaczęło przyświecać. Zwierzęta były bardzo smutne, do czasu kiedy dowiedziały się, że bałwanek zamienił się w wodę, która daje życie wszystkim otaczającym je roślinom, kwiatom i drzewom. Więc pozostaje nadal z nimi, a także na zawsze zajmuje ważne miejsce w ich sercach.
Spotkanie było również sposobnością do rozmowy z dziećmi o wiosennych roztopach i roli wody dla budzącej się po zimie przyrody. Oprócz tego dzieci mogły wypowiedzieć się, czy już spotkały jakieś oznaki nadchodzącej wiosny.
Ostatnią częścią spotkania było wykonanie pracy plastycznej: zerówkowicze tworzyli rysunki bałwanka, zaś młodsza grupa otrzymała bałwankowe kolorowanki. Zachęcamy do obejrzenia galerii, gdzie znajdują sie prace dzieci.