"Przerwa na czytanie" 2022 - relacja

10.2022

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu. Wydarzenie to wpisało się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, które corocznie w październiku jest dla nas okazją do promowania książki i czytelnictwa.
Do zabawy zostali zaproszeni wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły. Spotkanie miłośników czytania odbyło się na sali gimnastycznej w poniedziałek 10 października o 12.25 i 13.30 podczas długich przerw lekcyjnych. Uczestnicy akcji przynieśli ze sobą interesujące ich pozycje, zaś dla osób niedysponujących własną książką zostały przygotowane również ciekawe propozycje ze szkolnej biblioteki. Podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego za życzliwość i miłą współpracę.
W efekcie w akcji wzięło udział 42 osoby - bardzo się cieszę z obecności każdej z nich. Mam nadzieję, że w następnych latach też będziemy się spotykać podczas „Przerwy na czytanie” i będzie nas coraz więcej. Trzymam kciuki za powodzenie akcji, by wspólnymi siłami pobić dotychczasowy rekord, do czego również SP 14 dołożyła cegiełkę.