Do Hymnu - to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych

10.2022

Do Hymnu - to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury.
Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

Cele konkursu:
-doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych,
-edukację muzyczną poprzez zwiększenie zainteresowania śpiewem i rozwój umiejętności muzycznych,
-rozwój kompetencji społecznych poprzez wdrażanie do współpracy w grupie,
-zrzeszanie społeczności szkolnej i integrowanie środowiska wewnątrzszkolnego.

Nasza szkoła została w tym roku zgłoszona do udziału w konkursie. W związku z konkursem Pani Natalia Smagacz odbyła wyjazdowe szkolnie pod okiem najwybitniejszych muzyków - chóralistów, teoretyków muzyki. Od 1 września Pani Natalia intensywnie skupia się na przygotowaniu dzieci, młodzieży, aby nasza Szkoła wypadła w konkursie jak najlepiej. Zachęcamy rodziców, opiekunów do wspólnego muzykowania w domu, abu utrwalać pieśni hymniczne wraz z dziećmi.
Repertuar z którym bierzemy udział w konkursie to: Mazurek Dąbrowskiego (4 zwrotki), Rota (4 zwrotki) oraz Gaude Mater Polonia.
Przesłuchanie konkursowe odbędzie się 15 listopada o 13:45 w naszej szkole.
Jury konkursowe:
prof dr hab. Aleksandra Paszek-Trefon (Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach)
prof dr hab. Wiesław Delimat (Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II w Krakowie)