LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - PAŹDZIERNIK

11.2022

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI- PAŹDZIERNIK

W miesiącu październiku nasza szkoła także korzystała ze sprzętu i pomocy dydaktycznych pozyskanych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Podczas akademii z okazji Dnia Nauczyciela wykorzystano nagłośnienie- kolumnę Yamaha oraz mikrofon dynamiczny z akcesoriami.

Klasy 6 A i 6 B w czasie zajęć techniczno- informatycznych rozpoczęły pierwszy etap pracy z projektami 3 D w programie Tinkercad. Uczniowie z pomocą nauczyciela informatyki wykonywali modele domków, dyni oraz kostek z literami. Był to jeden z etapów przed przystąpieniem do wydruku.

Klasy 4 A i 4 B podczas lekcji przyrody poznały zasadę działania stacji pogodowej z akcesoriami, pozyskanej w ramach programu. Następnie uczyły się odczytywać za pomocą stacji pogodowej jaka temperatura panuje w klasie, na zewnątrz, czy dzień jest słoneczny, czy spodziewane są opady oraz jakie jest ciśnienie atmosferyczne.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć.

Anna Dzierwa-Jaromin