104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

11.2022

W dniu 10 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości. Ponieważ święto 11 listopada jest dniem wolnym, klasy 8 z wychowawczyniami panią Joanną Popowicz oraz Magdaleną Korczyk przygotowały akademię dzisiaj. Akademię miały okazję oglądać wszystkie klasy oraz starsza grupa przedszkolna.

Nie zabrakło patriotycznych piosenek z układem ruchowym, pięknych wierszy recytowanych przy akompaniamencie muzyki oraz faktów historycznych tak ważnych w naszej historii. Klasy 8 zaprezentowały się wspaniale, a uczniowie oglądający przyłączyli się do śpiewania Hymnu oraz Roty. Akademia rozpoczęła sie od wejścia pocztu sztandarowego w składzie Adam Ostrowski, Amelia Mikos z kl.8b oraz Natalia Putek z kl.8a.

Na zakończenie akademii wystąpiły zwyciężczynie miejskiego ”Konkursu Piosenki Turystycznej i Ekologicznej”, które zaśpiewały swój nagrodzony utwór.

Na zakończenie pani Dyrektor Marzena Stankiewicz podziękowała klasom 8 za zorganizowanie akademii oraz pogratulowała młodym talentom osiągnięcia.

Zapraszamy do fotorelacji