Wojewódzki Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

11.2022

W dniu 23 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie odbyły się eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej, zorganizowane przez Śląską Organizację Wojewódzką Ligi Obrony Kraju, MDK im. Jaworzniaków oraz I Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Jaworznie.
Do konkursu przystąpiły reprezentacje szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Jaworzna (i nie tylko). Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Zosia Dzierwa, Zuzanna Garlej, Julia Krzyścin, Emilia Surma, Ewa Znamirowska, Amelia Mikos.
Uczestnicy konkursu przystępowali do konkurencji recytacji wierszy patriotycznych lub śpiewu pieśni. Wykonano utwory klasyczne, współczesne, a nawet autorskie. Jury oceniało uczestników  zespołowo oraz indywidualnie.
Cała reprezentacja naszej szkoły w konkursie wywalczyła WYRÓŻNIENIE.
Natomiast w kategorii Poezja - szkoły podstawowe Zuzanna Garlej zajęła I MIEJSCE, a Emilia Surma uplasowała się ma MIEJSCU II w kategorii Pieśń - szkoły podstawowe.
Wszystkim uczennicom naszej szkoły, biorącym udział w konkursie, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Renata Kramarczyk