Grudzień w liczbach

01.2023

Rozpoczął się nowy rok, więc czas na grudniowe podsumowania aktywności czytelniczej. Tak się złożyło, że w miesiącu kończącym 2022 rok biblioteka czynna była przez 9 dni, a mimo to odnotowano 38 odwiedzin w czytelni oraz 296 odwiedzin w wypożyczalni, podczas których wypożyczono 276 książek: 67 lektur i 209 książek beletrystycznych oraz związanych z zainteresowaniami. Najwięcej czytelników przyciągnęły biblioteczne Mikołajki, które odbyły się 12 grudnia. Również ogłoszona akcja "Zabierz książkę na Święta" zachęciła sporą rzeszę dzieciaków do wypożyczeń, zwłaszcza że z tej okazji był zwiększony limit konta. Do najbardziej aktywnych klas należą te najmłodsze:
1A - 51 książek
2A - 46 książek
2B - 29 książek
Teraz nadszedł czas aby wyłonić najlepszych czytelników miesiąca:
I miejsce - 10 książek:
Natalia Nowak z 2a
II miejsce - 7 książek: Maja Rosa z 1a oraz Julia Musiał i Ola
Ślizarska z 2a
III miejsce - 6 książek: Dominika Gębala z 2b
Gratulacje dla zwycięskich klas ora
z najlepiej czytających uczennic, które tradycyjnie zostaną nagrodzone podczas najbliższego apelu szkolnego. Może wśród postanowień noworocznych chociaż niektórzy z naszych czytelników będą mieć i takie, by w tym roku przeczytać jak najwięcej książek? Mrugnięcie

"Godzina czytania jest godziną skradzioną z raju." Thomas Wharton