05.2023

W dniu 28 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia, której celem było promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

Akademia rozpoczęła się krótkim przestawieniem pt. "Ziemia-nasza planeta" w którym wystąpiły uczennice klasy 4b i 5b. Uroczystość uświetnił pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu uczennicy klasy 5b Nikoli Gryboś.

Nastepnie uczniowie z klas 1-8 brali udział w pokazie mody ekologicznej .

Stroje z reklamówek foliowych , worków, gazet , kartonów, maseczek jednorazowych czy plastikowych nakrętek bardzo się spodobały widowni . To, co człowiek włoży na siebie jest ważne, ale w jaki sposób to zaprezentuje – też. Nasi „ekologiczni modele” profesjonalnie prezentowali przygotowane przez siebie kreacje .

Czy kryzys światowy nie spowoduje, że trzeba będzie sięgnąć po taką garderobę – czas pokaże! Zobaczymy czy moda „eko” zagości na stałe w naszej szkole!

Jeśli to ma służyć dobru naszej planety – Ziemi-jesteśmy ZA!

Kreacje oceniało jury, które przyznawało punkty od 1 do 10. Wyniki konkursu zostaną ogłoszene podczas apelu porządkowego w maju.