Rajdy szkolne z PTTK c.d.

06.2023

Dzień Ziemi z PTTK uczciliśmy na trasie Rudno – Pławniowice – Niewiesze w dniu 22. kwietnia 2023r. Jednym z głównych założeń programowych rajdu było uprzątnięcie dzikich wysypisk śmieci na szlaku. Wyposażeni w rękawice i foliowe worki z zapałem wzięliśmy się do pracy. To, co udało się nam zebrać przerosło nasze najśmielsze wyobrażenia. Objuczeni przewędrowaliśmy wiele kilometrów, by nasze zbiory złożyć w miejscu do tego przeznaczonym. Dyskomfort podróży i obolałe ręce jeszcze długo po rajdzie nie pozwalały zapomnieć o tym, że jednak zrobiliśmy coś dobrego, z czego mimo wszystko czerpiemy dużo satysfakcji. By zregenerować nadwątlone siły, odpoczęliśmy nieco w ogrodach przy pałacu w Pławniowicach. Zarówno Pałac, jak i ogrody zrobiły na nas duże wrażenie. Doskonała aura i wiosna w rozkwicie, która na dobre już rozgościła się u nas sprawiły, że można się było rozmarzyć kąpiąc w ciepłych promieniach słońca na ławeczkach rozmieszczonych w różnych częściach kompleksu. Po „naładowaniu akumulatorów” wyruszyliśmy w dalszą trasę brzegiem zbiornika Pławniowice, wśród zadrzewień, które młodymi, seledynowymi liśćmi osłaniały nasze głowy przed żarem lejącym się z nieba. Za to pierwsi plażowicze korzystali w najlepsze z dawna upragnionego ciepła. Po krótkiej sesji zdjęciowej nad zbiornikiem rozsiedliśmy się wygodnie w autokarze, by w drodze powrotnej kontemplować przeżycia z podróży.

Wszystkich chętnych uczniów i rodziców zapraszam do wspólnej wędrówki w przyszłym roku szkolnym.

Z turystycznym pozdrowieniem

Daniel Liszka