Międzynarodowy Dzień Kropki w Oddziałach Przedszkolnych

09.2023

"Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.
Była to wspaniałą okazję uczestniczyć w Dniu Kropki, który okazał się nie tylko zabawą, ale także cenną lekcją kreatywności i współpracy.
Rozpoczęliśmy od słuchania opowiadania Petera H. Reynoldsa "Kropka", które zainspirowało nasze małe artystki i artystów do działania. Następnie przystąpiliśmy do wspólnej pracy plastycznej, tworząc uroczy obraz przedstawiający biedronkę. To było wspaniałe doświadczenie, które rozwijało wyobraźnię i umiejętności manualne dzieci.
Nie mogło zabraknąć też aktywności związanych z samymi kropkami. Zabawa "Kropka do kropki" pozwoliła nam rozwijać orientację i umiejętności porządkowe. W trakcie rozmowy kierowanej pt. "Nasze talenty" odkrywaliśmy unikalne zdolności każdego dziecka, co budowało ich pewność siebie i poczucie własnej wartości.
Kolejnym kreatywnym wyzwaniem była praca plastyczna nad "Obrazkami z kółek", która zachęcała dzieci do eksperymentowania i twórczego myślenia. Zabawa ruchowa "Z kropki na kropkę" wprowadziła element równowagi i koordynacji, ucząc przy tym, że każdy krok jest ważny.
Przy segregowaniu szablonów kółek ze względu na wielkość w grze "Duże-małe" dzieci doskonaliły umiejętność analizy i klasyfikacji, a wylepianie tęczy kropkami z plasteliny rozwijało ich kreatywność i wyobraźnię.
Na zakończenie dnia dzieci miały także czas na zabawy dowolne, pozwalając im wyrazić siebie i korzystać z własnych pomysłów.
Na zakończenie dnia rozdaliśmy dyplomy wszystkim uczestnikom, podkreślając ich zaangażowanie i wysiłek w tworzenie tego wyjątkowego Dnia Kropki.
Dzień Kropki był nie tylko okazją do tworzenia i zabawy, ale także do odkrywania własnych możliwości oraz doceniania indywidualnych talentów każdego dziecka. To był dzień pełen radości i inspiracji dla naszych przedszkolaków.