Biblioteka... tu kwitnie wyobraźnia!

10.2023

Każdego roku w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Biblioek Szkolnych. Tradycja ta została zapoczątkowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku. W pierwszych latach uroczystość ograniczała się do jednego dnia - był to corocznie czwarty poniedziałek października, natomiast od 2008 roku jednodniowe święto zastąpiły całomiesięczne obchody.
Kto lubi spędzać czas z książką, ten dobrze wie, jak ważną rolę podczas czytania odgrywa wyobraźnia, regularnie czytając pobudzamy  ją i rozwijamy. Pewnie z tego względu w tym roku święto obchodzone jest pod hasłem:
BIBLIOTEKA SZKOLNA: MOJE SZCZĘŚLIWE MIEJSCE, W KTÓRYM KWITNIE KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIA.
Z tej okazji zachęcamy do odwiedzania naszej biblioteki, która nabrała już jesiennego wystroju i wypożyczania interesujących Was książek. Zapraszamy też do obejrzenia okolicznościowych wystaw na korytarzu szkolnym.