Spotkanie autoskie z jaworznicką poetką

10.2023

Obchodzony właśnie Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych był okazją, by zaprosić do naszej szkoły panią Urszulę Kępkę, która tworzy wiersze dla dzieci, ale na swoim koncie ma również poezję przeznaczoną dla dorosłego odbiorcy. Autorka na co dzień jest nauczycielem wychowania przedszkolnego i to właśnie praca z dziećmi stała się dla niej inspiracją do tworzenia, jej wychowankowie byli zresztą pierwszymi odbiorcami i recenzentami wierszy. Od 2008 roku poetka należy do Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie, które skupia wielu ciekawych ludzi realizujących swoje pasje i zainteresowania.
Tematem przewodnim spotkania była jesień oraz towarzyszące jej oznaki, do której nawiązywały również liczne ozdoby, dzięki czemu można było poczuć prawdziwie jesienny nastrój. Zaakcentowane zostało również nadchodzące święto Halloween za sprawą „strasznych wierszyków”. Autorka zaprezentowała dzieciom liczne ilustracje stworzone przez jej brata - pana Piotra Barana, które odnosiły się do poszczególnych wierszy. Dzieciaki zostały też zaproszone do wspólnego śpiewania i zabaw ruchowych przy muzyce.
Wydarzenie świetnie wpisało się w realizację założeń Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w którym nasza szkoła bierze udział.
W imieniu dyrekcji, nauczycieli oraz uczestniczących w spotkaniu uczniów klas 1-3 serdecznie dziękujemy pani Urszuli za poświęcony czas i przybliżenie swojej twórczości.