Statystyczne podsumowanie września

10.2023

Pierwszy miesiąc szkolny już minął, więc czas na podsumowania Waszej aktywności czytelniczej. We wrześniu wypożyczalnię odwiedziło 206 czytelników i zaopatrzyło się w 284 książki, co stanowi całkiem ładny wynik. Spora część osób zaopatrywała się w lektury zadane przez polonistów do przeczytania. Nie zabrakło również tych, którzy sięgali po książki związane z zainteresowaniami, czytane dla czystej przyjemności. W czytelni odnotowano odwiedziny w ilości 117.
Nadszedł moment prezentacji klas, które we wrześniu wypożyczyły największą liczbę pozycji:
1 miejsce – 3b (54 książki)
2 miejsce – 2a (28 książek)
3 miejsce – 7a
(10 książek)
Czytelnikami miesiąca zostali uczniowie klasy 3a, którzy wypożyczyli po książek:  Pola Rutkowska i Bronisław Jokel.
Zostaną oni nagrodzeni dyplomami i miłymi upominkami na najbliższym apelu szkolnym - serdeczne gratulacje dla nich!
Rok szkolny dopiero się zaczął, więc zapraszamy wszystki
ch do korzystania z biblioteki i do wspaniałej zabawy, jaką jest czytanie książek! Śmiech

"Książka - nierozdzielny towarzysz, przyjaciel bez interesu, domownik bez naprzykrzania". Ignacy Krasicki