Podsumowanie szkolnego Dnia Kolorowej Skarpetki

03.2024

Dzisiaj w szkole obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki. Na stopach mieliśmy założone dwie skarpety nie do pary, co oznaczało, że solidaryzujemy się z osobami z zespołem Downa, akceptujemy je i szanujemy.
W akcję zaangażowało się wielu nauczycieli i uczniów, z czego bardzo się cieszymy. Korytarze szkolne zostały przyozdobione plakatami i skarpetkowymi pracami uczniów.
W świetlicy szkolnej dzieci wykonały piękną gazetkę, którą ozdobiły kolorowymi skarpetami, sercem i kwiatami. Obejrzały również prezentację, która zawierała informacje o zespole Downa oraz zostały zaangażowane w gry i zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej i skarpetek.

W bibliotece rozdawano przypinki przygotowane specjalnie na tę okazję i kolorowanki. Powstała również wystawa książek biblioterapeutycznych.
Było kolorowo, skarpetkowo i radośnie, jak na pierwszy dzień wiosny przystało! Uśmiech