Turniej Piłki Nożnej o Puchar Jana Urbana

06.2024

Tegoroczna edycja „Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Jana Urbana” odbyła się 7 czerwca podczas „Dnia Dziecka” organizowanego przez naszą szkołę. Uczestniczyły w niej zaprzyjaźnione szkoły z terenu miasta. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, turniej udało się rozegrać na szkolnym boisku sportowym. Reprezentacje szkół – tradycyjnie - składały się z uczniów klas czwartych, piątych i szóstych. Wszyscy walczyli ambitnie i z poświęceniem o najwyższe trofeum. Dzięki staraniom pani Dyrektor, wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni medalami za miejsce na podium oraz za udział w imprezie. Ponadto najlepszy bramkarz turnieju, a także najlepszy napastnik otrzymali statuetki i indywidualne nagrody rzeczowe. Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom za pomoc w organizacji imprezy. W tym roku szkolnym zajęliśmy trzecie miejsce. Drugie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 3, a pierwsze obroniła ubiegłoroczna zwyciężczyni pucharu – Szkoła Podstawowa nr 18. Najlepszym bramkarzem turnieju został Filip Brożek, a królem strzelców Filip Panek – zdobywca trofeum w rzutach karnych, w których konkurował z naszym pretendentem do statuetki – Tomaszem Chruścikiem.