Uczta bogów w Olimpie

10.2017

Dnia 6.10.2017 klasy Va i Vb ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Jaworznie, przygotowały wraz z nauczycielem j. polskiego p. Barbarą Sołtysiak "Ucztę bogów" w Olimpie.

W ramach lekcji powtórzeniowej z zakresu mitologii zebrali się Zeus władca Olimpu wraz ze swoim atrybutem piorunem, Tanatos (bóg śmierci) wraz z atrybutami pochodnią i mieczem, bóg mórz Posejdon z atrybutem trójzębem, Hades władca podziemi, byli także bóg Asklepios (opiekun lekarzy) wraz z atrybutem (wężową laską). Zawitały także boginie: Hera, Afrodyta, Amfitryta, nie zabrakło Demeter i Kory. Pojawili się także śmiertelnicy i tytani, o których uczyliśmy się na lekcjach polskiego był Syzyf i Prometeusz. W trakcie uczty uczniowie pili "nektar" i "ambrozję", by jak bogowie zapewnić sobie młodość i witalność.

Uczniom spodobała się taka lekcja mitologiczna i na pewno powtórzymy ją w przyszłym roku.